Як медсестра врятувала підрозділ, знищивши групу окупантів з гранатомета (ФОТО)

Медсестра з 230 окремого батальйону Сил територіальної оборони м. Дніпро знищила групу окупантів пострілом з гранатомета і врятувала підрозділ від оточення.

Фото тут і далі: 128 окрема бригада ТрО «Дике Поле»
Фото тут і далі: 128 окрема бригада ТрО «Дике Поле»

Історію військової медикині розповіла пресслужба 128 окремої бригади ТрО «Дике Поле».

Коли почалася потужна атака російських окупантів з бронетехнікою і десантом, Світлана була на ротному опорному пункті. У цей момент підрозділ залишився без командира, тому військова взяла командування на себе. Вона по рації отримувала інструкції від комбата, який бачив поле бою з відеотрансляції, і корегувала дії всіх бійців на позиціях.

Опорний пункт містився серед руїн Старомайорського. Спочатку Світлана відстрілювалась разом з побратимами. Коли стало зрозуміло, що позиції підрозділу оточені, бо група окупантів зайшла в один з будинків з тилу і взяла під вогневий контроль шляхи відходу і доставки боєприпасів, Світлана взяла в руки одноразовий гранатомет.

"Я попросила хлопців триматися і ні в якому разі не покидати свої позиції, бо тоді точно не встоїмо. А потім взяла одноразовий гранатомет і пішла на зустріч російським штурмовикам. Вони підібралися занадто близько - були всього через дві хати. Я обійшла їх, встала і зробила постріл у вікно будинку. Вся група окупантів там і залишилась", — згадує Світлана.

Завдяки діям Світлани й стійкості бійців ЗСУ атака окупантів й оточення позицій були зірвані, а за кілька діб вдалося провести ротацію і вивести військових з позицій.

Читайте також: Точки сили ЗСУ. Попри проблеми, армія вкотре виявляється сильнішою, ніж її оцінюють зовнішні спостерігачі і власний тил

"Хлопці казали: ну, ти відірвана. А що було робити у той момент? Чекати, коли ворог нас всіх переб’є?" — каже вона.

Днями командир 128 бригади ТрО "Дике Поле" вручив Світлані нагороду, Хрест Сухопутних військ.

"Навіть ніяково, бо у мене вже два Золотих Хрести першого і другого ступеню, багато нагород, а когось подавали стільки разів, а він ще не отримав", — каже вона.

У бригаді розповіли, що від початку повномасштабного вторгнення Світлана пішла доброволицею, бо мала великий медичний досвід — працювала медсестрою у реанімації лікарні імені Мечникова у Дніпрі.

Син Світлани, теж доброволець, загинув у бою під Бахмутом. А вона вирішила, що її мета — рятувати життя побратимів. Тому з новою нагородою повернулась до свого батальйону, який тримає оборону на Запорізькому напрямку.

128 окрема бригада ТрО «Дике Поле» закликала долучатися до її лав. Номер рекрутингового центру: 095 004 91 06.

Читайте також: Як наземний дрон вивіз трьох поранених, яких місяць не могли евакуювати. Розбір операції

бойові медики відвага війна люди жінки в армії

Знак гривні
Знак гривні