Укрзалізниця отримала першу партію австрійських рейок (ФОТО)

Укрзалізниця отримала 1,4 тис. тонн рейок виробництва австрійської компанії Voestalpine Rail Technology GmbH.

Фото: УЗ
Фото: УЗ

Перша партія австрійських рейок надійшла в Україну з випередженням графіка, повідомила пресслужба УЗ.

У компанії запевняють, що це дозволить збільшити темпи та обсяги ремонту інфраструктури на ключових дільницях.

Контракт на постачання австрійських рейок було підписано на початку квітня цього року в межах спільного з Європейським банком реконструкції та розвитку проєкту «Надзвичайна підтримка української залізниці».

Тоді в торгах взяло участь сім компаній. Переможцем стала Voestalpine Rail Technology GmbH, яка запропонувала 900 євро за тонну рейки.

"Така ціна за результатами торгів дозволила Укрзалізниці зекономити передбачені кошти на закупівлю та замовити на 20% рейки більше", — розповіли в УЗ.

Загалом Укрзалізниця за цим контрактом отримає 36 тис. тонн рейок — цього вистачить для ремонту та будівництва 280 км колій.

Фото: УЗ
Фото: УЗ

У січні 2025 року Укрзалізниця отримала 1,083 тис. тонн рейок виробництва французької компанії Saarstahl Rail SAS. Це перша партія з 19 тисяч тонн рейок, які залізниця отримає в рамках міжурядової угоди.

Читайте також: Чому Іспанія не дозволила Угорщині купити мадридську залізничну компанію і до чого тут Україна

Як повідомлялося раніше, УЗ була вимушена вийти на міжнародні ринки після окупації росіянами Маріуполя та знищення єдиного українського виробника рейок — металургійного комбінату "Азовсталь".

австрія логістика укрзалізниця інфраструктура

Знак гривні
Знак гривні