У «Бабиному Яру» знищили інсталяцію єврейського музичного інструмента

ТЕКСТИ попросили наших читачів перевірити цю інформацію на місці – на жаль, це правда.

Співаки та музиканти проєкту «Свідок» під час виступу. Київ, 29 вересня 2016 року. Фото: uacrisis.org
Співаки та музиканти проєкту «Свідок» під час виступу. Київ, 29 вересня 2016 року. Фото: uacrisis.org

Що знищено

На території Заповідника «Бабин Яр» знищено інсталяцію шофара (єврейського ритуального музичного інструмента), який був частиною меморіальної кампанії «СВІДОК», розробленої Українським кризовим медіацентром до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру на замовлення Всесвітнього єврейського конгресу з лаконічним побажанням: «Це має бути щось надзвичайне».

Про знищення пише Ваад – Асоціація єврейських общин України.

Ця інсталяція – частина проєкту-переможця у категорії Entertainment Lions for Music, де Україна завоювала свою першу бронзу на міжнародному фестивалі реклами «Каннські Леви» у 2017-му році.

Проєкт «Свідок» – нагадування про одну з найбільших глобальних трагедій XX століття.

Зворушливий і проникливий спів дітей з музикою символізують вітер, що став свідком страшних подій і нагадує нині сущим: життя перемагає, а пам’ять житиме.

За інформацією Радіо Свобода, інсталяцію вперше представили восени 2016 року, коли уряд спільно з організацією Ukrainian Jewish Encounter провів концерт у меморіальному парку «Бабин Яр», вшановуючи пам’ять невинних 34 тисяч осіб, страчених у вересні 1941-го.

Автор музичного твору «Свідок» – один із провідних українських композиторів Святослав Луньов переконаний, що робота над цим проєктом назавжди змінила всіх його учасників.

Під яким приводом знищено

Як повідомив на сторінці у фейсбуці блогер Нестор Воля, роботи проводяться на замовлення Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Виконавець робіт – благодійна організація «Меморіал Голокосту «Бабин Яр».  Роботи ведуться під охороною від фірми «Гепард».
 
Дозвіл на проведення робіт, який був представлений блогеру охоронцями, датований вереснем 2020 року.

Чи узгоджено дії зі знищення інсталяції шофара з керівництвом Всесвітнього єврейського конгресу та іншими учасниками проєкту, невідомо.

будівництво історія київ культура євреї скандал

Знак гривні
Знак гривні