До роковин депортації татар, світ просять тиснути на окупаційну владу Криму, яка знову їх репресує

І знову, з 2014 року, після незаконної анексії Криму Російською Федерацією, почалася нова хвиля жорстких репресій та злочинів проти кримськотатарського народу.

1463553457-1715.jpg

Спільна заява Українсько-Чеського Форуму громадянського суспільства до 76 роковин масових депортацій кримських татар:

Сьогодні, 18 травня 2020 року, ми вшановуємо сумні 76-ті роковини сталінських депортацій корінного населення Криму – кримських татар, в результаті яких загинув практично кожен другий депортований. 

Кримські татари отримали можливість повернутись до Криму тільки починаючи з 1989 року. 

І знову, з 2014 року, після незаконної анексії Криму Російською Федерацією, почалася нова хвиля жорстких репресій та злочинів проти кримськотатарського народу. 

Окупаційна влада систематично порушує права кримських татар як в розрізі приписів закону, так і в розрізі прав людини: проводять обшуки, затримують та викрадають людей; масово обмежують право на свободу слова, совісті і релігії, свободу зібрань та об’єднань, право на справедливий судовий розгляд.

Хоча повний перелік злочинів проти представників кримськотатарського народу, які залишаються безкарними, довгий, нижче ми наводимо деякі з них:

Переслідування кримських татар, зафіксоване в щорічних резолюціях Генеральної Асамблеї ООН чи у доповідях Ради з прав людини ООН, не припиняються попри численні вимоги до Російської Федерації з боку ООН, ЄС, ПАРЄ та інших міжнародних організацій. 

Ми спостерігаємо за новою своєрідною гібридною депортацією кримських татар з їх історичної Батьківщини. Негласно, але цілеспрямовано, різними способами здійснюється заміщення населення окупованого кримського півострова, значною мірою – представниками військових і різних силових структур Російської Федерації.

Ми закликаємо європейську і світову спільноти, міжнародні організації не забувати про важку ситуацію кримськотатарського народу і продовжувати вимагати від Російської Федерації дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, в тому числі міжнародного гуманітарного права, а також прав людини щодо всіх жителів кримського півострова.

історія репресії анексія татари срср крим

Знак гривні
Знак гривні