Норвегія повністю перейде на електричну пасажирську авіацію. Перший літак вдало пройшов тести (ФОТО, ВІДЕО)

Влада Норвегії, найбільшого в Західній Європі експортера нафти та природного газу, запровадила програму поступово переходу на електричну пасажирську авіацію.

Згідно з повідомленням словенської авіабудівної компанії Pipistrel, що проводила випробування електролітака Alpha Electro на замовлення норвезького оператора аеропортів Avinor, влада планує до 2040 року повністю перевести всі місцеві пасажирські авіаперевезення на використання електричних літальних апаратів.

Зараз літачки двомісні - але будуть більші

Нова програма Норвегії стала частиною вже діючого проекту щодо істотного скорочення викидів вуглекислого газу норвезькими підприємствами та компаніями. Цей проект передбачає скорочення викидів вуглекислого газу по всій країні на 40 відсотків до 2030 року.

В межах програми влада країни, наприклад, домоглася збільшення продажів електромобілів, на частку яких сьогодні припадає майже половина загального обсягу продажів автомобілів в Норвегії. Так, Норвегія стала одним з найбільших в світі ринків електромобілів для американської компанії Tesla.

Випробувальний політ електричного літака Alpha Electro, проведений на замовлення Avinor, відбувся в аеропорті Осло. Пасажиром літального апарату був міністр транспорту Норвегії Кетіл Солвік-Олсен.

Як очікується, літаки, подібні Alpha Electric, будуть використовуватися на місцевих норвезьких маршрутах.

Словенський літак оснащений електромотором з тяговим повітряним гвинтом потужністю 50 кіловат і акумуляторною батареєю місткістю 21 кіловат-годину (не рахуючи аварійного запасу енергії). Літак може перебувати в повітрі до однієї години.

Інші подробиці нової програми з переведення місцевих авіаліній Норвегії на електрику наразі не розкриваються.

Український текст на основі матеріалу Громадського

авіація норвегія майбутнє транспорт

Знак гривні
Знак гривні