Як єдина в Україні жінка-пілот виконує бойові вильоти проти російських військ, — NYT (ФОТО)

У The New York Times вийшла стаття про єдину жінку-пілота, що служить в лавах ЗС України. Катерина керує гелікоптером Мі-8, виконуючи завдання проти російських військ у складі 18-ї окремої бригади армійської авіації. Texty.org.ua публікують переклад ключових фрагментів матеріалу.

Бойова пілотеса Катерина. Фото: Оксана Парафенюк/The New York Times
Бойова пілотеса Катерина. Фото: Оксана Парафенюк/The New York Times

Видання зазначає, що в ЗСУ служать близько 70 000 жінок, з яких лише 5 500 перебувають на бойових посадах.

За даними військових, лейтенантка Катерина — єдина бойова пілотеса в армії, яка служить на передовій вертолітній базі разом із десятками чоловіків-пілотів.

«Я б дуже хотіла, щоб більше жінок літали», — каже Катерина, додаючи, що була єдиною жінкою серед 45 чоловіків у своїй військовій льотній школі.

За її словами, дуже мало жінок навчаються на пілотів у Харківському національному університеті Повітряних Сил, але шестеро з них звернулися до неї в Інстаграмі за порадою. "Я намагаюся підбадьорити їх і сказати, що у них все вийде", — розповіла вона. В університеті заявили, що не мають права розголошувати, скільки жінок навчаються на пілотів.

Читайте також: Як медсестра врятувала підрозділ, знищивши групу окупантів з гранатомета (ФОТО)

Як бойова пілотеса Катерина каже, що щодня зближується з іншими військовими. Але, за її словами, вона часто стикається з тим, що в її здібностях сумніваються.

"Так буває в будь-якій професії, коли ти жінка, не тільки в армії", — додає вона.

Вона розповіла, що її надихнуло літати, коли вона росла на військово-повітряній базі, де її батько служив офіцером. Коли їй було 10 років, її прокатали на гелікоптері Мі-8, і вона вирішила, що хоче стати пілотом. "Він був такий гучний і такий страшний, але я відчувала, що хочу ним керувати", — каже вона.

Коли у 16 років вона вступила до Харківського національного університету Повітряних сил як єдина дівчина серед студентів, викладач запитав її: "Що ти тут робиш? Це не для дівчат. У тебе нічого не вийде." Але, за її словами, саме інструкторка з навчання на вертолітному симуляторі надихнула її не здаватися. "Вона сказала мені не слухати нікого, і я подумала: якщо вона може літати — чому не можу я?"

Вона приєдналася до 18-ї окремої бригади армійської авіації у 2023 році та почала виконувати бойові місії у вересні. Лейтенантка Катерина є другим пілотом і штурманом на Мі-8 — потужній радянській машині з переважно ручним управлінням — і вже здійснила понад 30 бойових вильотів.

Читайте також: "Бучанські відьми". Як працює мобільна вогнева група ППО, що складається виключно з жінок (ВІДЕО)

"У польоті мені подобається все", — наголошує вона. "Я ніколи не хвилююся під час польоту, — додає військова. — Всі важкі думки можуть прийти до або після. Під час польоту мій розум чистий".

Під час місій, каже вона: "Я лечу і дивлюся на свою країну, думаю, яка вона прекрасна. А потім, коли ми входимо в зону фронту і я бачу, як усе знищено — спалені та розбомблені села, міста, будинки й заводи, я думаю: як ми дійшли до цього в XXI столітті?"

війна люди жінки в армії повітряна війна пілоти зсу

Знак гривні
Знак гривні