Як міста світу борються зі спекою. Приклади Сеула, Сінгапура, Роттердама та інших

Багато міст по всьому світу вже працюють над різними ініціативами по боротьбі з тепловими островами (метеорологічне явище, коли у містах температура вища ніж навколо). Про це йдеться у статті "Острови спеки" аргентинського видання La Nación. Texty.org.ua переказують основне.

Ілюстрація: La Nación
Ілюстрація: La Nación

Наприклад, влада колумбійського міста Медельїн створила понад 30 зелених коридорів, що з'єднують проспекти та вулиці, наповнені деревами та тінню. У межах цих коридорів посадили майже 9 000 дерев і висадили 90 000 дрібних видів рослин. Ця ініціатива призвела до зниження середньої температури на 2°C. та покращила якість повітря.

Читайте також: Спека та зливи б'ють по наших містах. Як будувати, щоб жити в умовах зміни клімату

З 2017 року в американському Лос-Анджелесі проклали понад 290 кілометрів тротуару з покриттям, яке відбиває сонячне світло і мінімізує поглинання тепла. Цей захід дозволив знизити температуру навколишнього середовища на 3 градуси.

Читайте також: Оази серед бетонної пустелі. ТЕКСТИ дослідили, чому певні райони міст прохолодніші, а інші — спекотніші

Завдяки програмі CoolRoofs у Нью-Йорку білою фарбою було покрито близько 930 000 квадратних метрів дахів будинків і споруд. Ця ініціатива дозволила скоротити витрати на охолодження та викиди вуглекислого газу.

Міська влада аргентинського Буенос-Айреса подала заявку на участь у програмі доступу до даних про температуру з супутників НАСА і створила мережу "кліматичних притулків", де мешканці можуть сховатися у спекотні дні, наприклад, у Ботанічному саду на проспекті Лас-Херас.

Ілюстрація: La Nación
Ілюстрація: La Nación

Річка Чхонгічхон, що протікає через центр Сеула, роками була похована під бетоном і автомагістраллю. У 2003 році водойму було відновлено, створено 6 км зелених коридорів та 400 га паркової зони. Це дозволило охолодити місцевість на три-п'ять градусів.

Читайте також: Ботанічні сади більше охолоджують міста порівняно з парками, — дослідження

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

Сінгапур ухвалив комплексну стратегію для охолодження міста: інвестиції в поліпшення інфраструктури, міське планування, різну висоту будівель, фінансові стимули для будівництва зелених садів і збільшення кількості зелених насаджень. У Сінгапурі висадили дерева, спроєктували міську інфраструктуру так, щоб спрямувати прохолодні вітри в спекотні райони, і навіть пофарбували дахи будівель у світлі кольори, які зменшують поглинання тепла.

Читайте також: Спека в містах – глобальна проблема. Як її долає Сінгапур: ці ефективні рішення варті наслідування – NYT

Задля озеленення громадських місць Роттердам організував змагання з Амстердамом. Між двома голландськими містами вдалося замінити майже 95 000 тротуарних плиток на клумби з деревами, кущами та меншою рослинністю.

зміна клімату міста потепління спека урбаністика

Знак гривні
Знак гривні