«Ультиматум» Трампа Путіну виглядає як послуга, а не погроза — CNN

Путін може сприйняти «погрозу» Трампа щодо України як послугу, загорнуту в образу, пише в аналітичному матеріалі CNN. Texty.org.ua публікують переклад статті.

Фото: CNN
Фото: CNN

На перший погляд, останнє послання президента США Дональда Трампа своєму російському колезі Володимиру Путіну виглядає як погроза.

«Ми можемо зробити це легким або важким шляхом», — прогримів Трамп у середу в соціальній мережі, вимагаючи від Путіна укласти “угоду” щодо України.

Якщо «безглузда війна» не закінчиться найближчим часом, попередив Трамп, у нього «не буде іншого вибору, окрім як обкласти високими податками, тарифами та санкціями все, що Росія продає Сполученим Штатам».

Але після багатьох років міжнародного фінансового тиску, спрямованого на покарання Москви за її різноманітну зловмисну діяльність, незрозуміло, які подальші заходи, що розглядаються Трампом, можуть змінити ситуацію.

Росія вже є однією з найбільш обкладеною санкціями країн світу, з мінімальним обсягом торгівлі зі Сполученими Штатами, і досі відмовлялася змінювати свій курс.

Після багатьох років невдалих американських зусиль зі стримування деструктивних дій Москви за кордоном — від воєн до отруєнь і втручання у вибори — останній ультиматум Трампа виглядає радше як задобрювання російських яструбів у його новій адміністрації, ніж як реальна погроза рішучих дій.

Набагато важливішою є публічна пропозиція Трампа виступити посередником у мирній угоді — хоча ця пропозиція була загорнута в приховану образу.

«Я збираюся зробити Росії, чия економіка зазнає краху, і президенту Путіну дуже велику ПОСЛУГУ», — написав Трамп.

В умовах війни російська економіка справді перебуває під величезним тиском, а російські опитування громадської думки постійно свідчать про те, що в суспільстві мало справжнього ентузіазму щодо невпинної боротьби Путіна за повне домінування над своїми українськими сусідами.

Щоправда, Путін стає дедалі більш авторитарним і майже не підзвітним своєму електорату, але Кремль все ще уважно стежить за громадською думкою, і оф-рамп (можливість взяти заслужену перерву, не перериваючи подорожі, — Ред.) Трампа цілком може бути чимось, що Путін приватно вітає.

Однак більш імовірно, що Кремль розглядатиме будь-яке припинення вогню як цінну можливість закріпити територіальні здобутки та відновити свою виснажену армію. Для Путіна це справді було б «дуже великою ПОСЛУГОЮ».

мирний договір санкції путін трамп

Знак гривні
Знак гривні