Чому Трамп призупинив зовнішню допомогу США на 90 днів (ДОПОВНЕНО)
Президент США Дональд Трамп 20 січня підписав указ про тимчасову зупинку всіх програм зовнішньої допомоги, що триватиме 90 днів, для проведення перевірки їхньої відповідності його політичним цілям.
Про це повідомляє ЄП.
У документі зазначається, що "індустрія і бюрократія іноземної допомоги не відповідають інтересам Америки, а в багатьох випадках суперечать американським цінностям".
Також там вказується, що допомога іншим державами "сприяє дестабілізації світового миру, просуваючи ідеї в іноземних країнах, які прямо протилежні гармонійним і стабільним відносинам як всередині країн, так і між ними".
Відтак Трамп заявив, що "жодна подальша зовнішня допомога Сполучених Штатів не буде надаватися у спосіб, який не буде повністю узгоджений із зовнішньою політикою президента США".
Читайте також: "Гадаю, Росія має великі проблеми". Трамп окреслив важелі впливу на Путіна
Як передає агентство AP, державний секретар Марко Рубіо заявив членам Сенатського комітету з міжнародних відносин під час слухань щодо його затвердження, що "кожен долар, який ми витрачаємо, кожна програма, яку ми фінансуємо, і кожна політика, яку ми проводимо, повинні бути виправдані відповіддю на три запитання: "Чи робить це Америку безпечнішою? Чи робить це Америку сильнішою? Чи робить це Америку більш процвітаючою?".
Зазначається, що указ, підписаний Трампом, залишає за Рубіо або призначеною ним особою право приймати такі рішення після консультацій з Адміністративно-бюджетним управлінням.
Державний департамент і Агентство США з міжнародного розвитку є основними відомствами, які здійснюють нагляд за іноземною допомогою.
Читайте також: Від обрання до інавгурації. Що вже вдалось Україні за "другого" Трампа
Доповнено
Як повідомив нардеп "Голосу" Ярослав Железняк, указ Трампа про призупинення міжнародної допомоги не стосується військової підтримки України.
"Коротко: нас це не стосується. Допомогу Конгресу ми вибрали (там тільки частина від Президента залишається, але це не має відношення до указу). Нову допомогу не проголосував Конгрес", — уточнив він.
Як уточнили в АР, військова допомога Україні надається через програми PDA, USAI та FMF, яких цей указ не торкнувся. Указ стосується лише програм розвитку, включаючи агентства ООН, миротворчі ініціативи, програми підтримки біженців та захисту прав людини.