"З великою повагою ставився до людей". Як жив і помер легендарний командир 420-го батальйону Сергій "Чорномор" Ліпський

24 жовтня помер командир 420-го окремого батальйону Сергій Ліпський із позивним “Чорномор”, лицар ордена Богдана Хмельницького двох ступенів.

Фото: khersondaily.com
Фото: khersondaily.com

Про це повідомила правозахисниця, співзасновниця та координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.

“Перестало битися велике добре серце Ліпського Сергія Олексійовича, “Чорномора”, чинного командира 420-го окремого батальйону, багаторічного начарта (начальника артилерії — Ред.) 57-ї бригади, кавалера двох Богданів і Данила. Воно мало б ще битися, але не витримало 10 років війни і великої відповідальності за людей, яких він так любив. Спочивайте з миром, Командире. Найсвітліша памʼять”, — написала вона.

За словами Решетилової, Ліпський за віком і станом здоровʼя він міг давно демобілізуватися. У липні у нього мала бути термінова операція. Але його призначили командиром батальйону, він вважав це великою честю і відповідальністю. Він відкладав операцію, тому що дуже цінував довіру і дуже боявся підвести своїх людей.

“Будь-яке повідомлення чи навіть коментар у фейсбуці він закінчував словами “З повагою, Чорномор”. І це не були просто слова. Він справді з великою повагою і любовʼю ставився до людей загалом. Він вважав, що кожен військовослужбовець повинен за найменшої нагоди їхати додому, до сімʼї і близьких.

Він завжди просив не чіпати тих, хто приїжджав з передка і створити їм умови для відпочинку. Він дуже любив хвалити своїх людей і дуже пишався підлеглими. Йому завжди було незручно зайвий раз когось турбувати чи про щось просити”, — розповіла Решетилова про Ліпського.

У коментарі Новинарні вона уточнила, що комбат помер у лікарні, куди його госпіталізували перед тим.

“Пішов з життя наш командир полковник Ліпський Сергій Олексійович (Чорномор). Людина честі, воїн-легенда, до останнього залишався на бойовому посту. Олексійович (саме так його називали між собою бійці та офіцери) був з тих командирів за яким батальйон був готовий йти, навіть і не питаючи куди, — згадує журналіст Костянтин Ільченко. — Командиру вірили, оскільки чесніть, мудрість та турбота за простого бійця відрізняла його від інших.

Багато про “Чорномора” пишуть і люди з Херсонщини, яким із ним випало працювати.

“Сергій Олексійович Ліпський, наш дорогий командир “Чорномор”, був світлою, чудовою людиною з величезним, добрим серцем, щирим патріотом України. Він любив людей, поважав і цінував своїх підлеглих побратимів, дбав про них. Життя бійців для нього завжди було на першому місці. Був відповідальним та справедливим. Завжди був на зв’язку. Коли не міг відповісти зразу, писав повідомлення і ніколи не забував перетелефонувати.

Цього року я вітала його з днем народження і він з великою радістю і гордістю розповідав про своє нове призначення. А йому саме виповнилося 60. Бракує слів....”, — написала активістка Наталія Возаловська.

зсу загиблі на війні війна люди легенда

Знак гривні
Знак гривні