18 досягнень Німеччини, які варто втілити в Україні (ПОГЛЯД)
Координатор проєкту в "Хелпус – фонд допомоги дорослим" Альберт Павлов, родина якого 15 місяців прожила у Німеччині, описав 18 досягнень країни, які хотілося б реалізувати в Україні.
"Для мене Німеччина, безумовно, цікавий приклад соціально та екологічно орієнтованої країни. Це не ідеал, але все ж таки одна з найкращих на сьогодні країн за розвитком людського капіталу. Багато замислююсь над причинами такого розвитку.
Думаю, що дуже багато закладено у менталітеті німців. Акуратність, любов до порядку, працелюбність, інтерес до технічного розвитку, і відчуття спільноти – це ті риси, які зробили Німеччину такою, якою вона є зараз", – написав він.
Ремарка Texty.org.ua. Оцінюючи якість життя в різних країнах, варто пам'ятати про ВВП на душу населення, яке показує загальну кількість вироблених товарів і наданих послуг. Адже від цього залежить кількість сплачених податків. Для порівняння Німеччини й України ось графік.
![Снимок экрана 2024-02-21 173454](/media/images/Snimok_ekrana_2024-02-21_173454.original.png)
Чистота та екологія
Ми жили у Баварії в невеличкому селищі майже в горах, і чистота там була вражаюча, попри велику кількість туристів. Хоча у великих містах, біля вокзалів є райони, де багато сміття.
![Шлірзі](/media/images/392808787_10232377022869048_6412481279057953704.original.jpg)
Ставлення до тварин
У Німеччині я не бачив бродячих тварин. Не бачив загиблих тварин на дорозі. Не бачив собак на ціпку. Живучи в селі, не чув увечері постійний гавкіт, як в Україні.
![Свято у Фішбахау](/media/images/428607103_10232377019788971_4977234506065381345.original.jpg)
Транспорт і дороги
Громадський транспорт дуже розвинений. Залізничне сполучення є навіть у невеличких містах. Мережа метро та приміських поїздів у Мюнхені в рази більш розвинена, ніж у Києві, хоча Мюнхен набагато менший за населенням. Поїзди тихіші, швидкі, тепліші, колія у доброму стані. Хоча інколи бувають страйки та запізнення поїздів. Дороги майже ідеальні навіть у селах.
![Головний вокзал Берліна](/media/images/428609855_10232377020868998_3606837308943518276.original.jpg)
Безплатна вища освіта
Навіть для іноземців освіта безкоштовна, але за умови знання німецької мови на високому рівні С1 та непростого вступу, навіть для німців.
Підземні комунікації
Навіть у селах та невеличких фермах більшість комунікацій (світло, вода, електрика та інтернет) — під землею. Якість питної води дуже висока, перебоїв майже немає.
![Будинок у Нойхаузі](/media/images/428603264_10232377025709119_1264196374972819526.original.jpg)
Краса навколо, відчуття гармонії
Люди в Баварії думають не тільки про свій дім та маєток, але також про те, як буде виглядати селище в цілому. Тому все дуже гармонійне. Тут немає парканів з профнастилу, або будинків-монстрів, які дисонують з історичними будівлями. А фермери часто залишають на маєтку окремі мальовничі дерева. Тому краєвиди поряд з дорогою майже казкові.
![Озеро Шлірзі](/media/images/428608054_10232377023469063_7002009218542364976.original.jpg)
Дитячі майданчики
Особливість німецьких майданчиків — багато дерева та природних матеріалів, різні мотузкові прилади, а також водні розваги.
![Фішбахау](/media/images/428603236_10232377020708994_7615622275957742784.original.jpg)
Доступ до водойм
У Баварії багато озер, і майже всюди є гарні підходи до води, пляжі та велосипедно-пішохідні доріжки. Берегова смуга зазвичай дуже чиста.
![Серфінг у Мюнхені](/media/images/392811614_10232377021789021_7100246998687810525.original.jpg)
Ввічливість персоналу та держслужбовців
Не знаю, чи ця ввічливість щира, чи ні, але дійсно люди більше посміхаються та не дозволяють собі хамську поведінку.
![1 травня у Фішбахау, підняття майбаума — травневого дерева, символу весни, радості, пробудження природи](/media/images/428610815_10232377022189031_5458114577368721418.original.jpg)
Якість будівництва
У будівництві використовується багато техніки, навіть для зведення котеджу встановлюється окремий кран. Для покрівлі використовується вироблена на фабриці просушена деревина. Використовуються більш дорогі та якісні матеріали, ніж в Україні. Для будівництва треба обов'язково працювати з фірмою, яка має ліцензію. Все це робить житло дуже дорогим, але якісним.
![Будинок для українських біженців у Фішбахау](/media/images/428607380_10232377024989101_2876007585786609913.original.jpg)
Сортування сміття
Кожен житель має щонайменше 5 різних баків для сміття. Крім того, пластикові та скляні пляшки треба здавати у супермаркет та отримувати від 0,09 до 0,25 євро за кожну повернену пляшку. Якщо ці гроші непотрібні — їх можна прямо в автоматі пожертвувати на благодійні фонди.
![По дорозі на гору Вендельштайн](/media/images/428607554_10232377024549090_6907855585790135973.original.jpg)
Доброчесність у сплаті податків
Для німців дико чути, що хтось отримує зарплату у конверті або не платить податки. У Німеччині кожен бачить гарні результати від сплати податків — дороги, школи, соцзахист, тому більшість законослухняно сплачує податки.
Басейни та спортивні споруди
Басейни є навіть у невеличких селищах, у тому числі відкриті басейни з аквапарками. Вони досить дешеві, до них приводять дітей зі шкіл, а також там є багато осіб пенсійного віку. Багато футбольних полів та спортзалів.
![Біля басейну Фішбахау](/media/images/392824503_10232377023149055_2947203106245634829.original.jpg)
Якість лікарень та медицина
Як сімейні амбулаторії, так і районна лікарня в нашому регіоні дуже гарно оснащені та мають сучасний дизайн, більш схожий на готель, ніж на лікарню.
Соціальний захист та безпека
У Німеччині для звичайної людини без психічних розладів майже неможливо скотитися нижче рівня бідності. На кожну дитину сплачується Кіндергельд — виплата у розмірі близько 250 євро на місяць, незалежно від доходу людини. Виплати йдуть до 25 років, якщо дитина продовжує вчитись. Крім того, у разі безробіття держава сплачує вартість оренди житла та від 450 до 500 євро на людину, плюс медстраховку, поки вона шукає роботу. Можуть оплачуватися різні мовні та професійні курси. У нашій місцевості майже не буває криміналу, у людей немає потреби ставити високі паркани та наймати охорону.
![Сімейне кафе у Баварії](/media/images/428608094_10232377024149080_7196195455500272888.original.jpg)
Можливості для людей з особливими потребами
Люди з особливими потребами отримують додаткові сервіси, а якщо вони одинокі та не мають піклувальника, і просто за бажанням, то вони можуть жити у різноманітних будинках підтриманого проживання (по 5-10 людей у кожному), а також у поселеннях з таких будинків. Є можливість вибрати діяльність у різноманітних майстернях. Житлові умови у таких будинках дуже непогані — не менш 15 м кв. окрема кімната з адаптованим санвузлом, часто ще й з балконом. І все це майже безплатно.
Безбар'єрність
У великих містах життєвий простір адаптований під велосипедистів, пішоходів, людей з дитячими візками та людей з інвалідністю. Дуже багато ліфтів на станціях. Пересування у великому місті на громадському транспорті та велосипедах часто набагато комфортніше та дешевше, ніж на власному авто.
![428611036_10232377019268958_3490455211471861123_n](/media/images/428611036_10232377019268958_3490455211471861123.original.jpg)
Екологія та зелені технології
Зараз майже на кожному новому будинку в Німеччині встановлюють сонячні панелі. Навіть у гірській Баварії, де сонця не так багато. Багато вітряків. У Баварії я майже не бачив диму від заводів. Річки навіть в центрі Мюнхена доволі чисті й придатні до купання. Ліси та поля поряд з дорогами також чисті. Пересуваючись Німеччиною, бачиш багато красивих природних ландшафтів, і навіть важко уявити, що це одна з найбільш промислово розвинених країн світу.
![428609114_10232377019748970_8987534741286558540_n](/media/images/428609114_10232377019748970_8987534741286558540.original.jpg)