Параджанова реабілітували через пів століття судилища над режисером

Національна комісія з реабілітації за поданням Українського інституту національної пам'яті (УІНП) реабілітувала українського кінорежисера вірменського походження Сергія Параджанова.

Фото: Parajanov Vartanov Institute
Фото: Parajanov Vartanov Institute

Про це повідомив голова УІНП Антон Дробович.

"Маємо дійсно історичну новину — Сергія Параджанова реабілітовано! Пів століття пройшло з часу судилища над ним, але тепер і в юридичному плані справедливість торжествує.

Приємно писати про це у столітній ювілей з дня народження ключового автора українського поетичного кіно", — написав Дробович.

За словами голови інституту, реабілітувати ім’я кінорежисера вдалося на останньому засіданні Національної комісії з реабілітації 20 грудня 2023 року.

На підтримку розгляду цієї справи виступали Офіс Президента України та українські правозахисники, зокрема Українська Гельсінська спілка з прав людини.

"Завдяки їм [членам Національної комісії з реабілітації] історична правда перемагає забуття і репресії, а також зʼявляється надія, що згодом будуть розглянуті й інші складні та резонансні справи українських дисидентів, яких судили в СРСР як за політичними, так і за сфабрикованими загальнокримінальними статтями", — наголосив Дробович.

Про справу видатного режисера Сергія Параджанова — вірменина, який народився у Тбілісі та сидів у російській в’язниці за український націоналізм, — докладніше можна прочитати тут.

кіно культура спадщина реабілітація параджанов

Знак гривні
Знак гривні