В Україні зафіксували перший випадок зараження "Кракеном" – новим підвидом штаму Omicron

Перший випадок зараження новим підвидом штаму «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен» зафіксовано в Україні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Зазначається, що випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

МОЗ інформує, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти.

Утім, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

На своєму засіданні 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей штам може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше (наприклад, у США з 1 % на 47 тижні 2022 року до 8 % на 50 тижні).

З 22 жовтня 2022-го по 11 січня 2023 року у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом Omicron XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2 %), Великій Британії (8,1 %) і Данії (2,2 %).

коронавірус моз здоров'я вакцинація

Знак гривні
Знак гривні