«Поки в Україні є безпечні місця, я не поїду звідси». Історії трьох індонезійських жінок, які лишаються з чоловіками-українцями попри війну

Після візиту президента Індонезії Джоко Відодо до Києва, а потім до Москви, коментатори відзначали проросійську налаштованість значної частини населення країни, і позитивне сприйняття наративів Кремля. Втім, далеко не всі індонезійці однозначно підтримують Путіна та його політику. На початку травня South China Morning Post публікувала зворушливу історію про індонезійських жінок, які живуть в Україні, і залишилися тут навіть після початку війни, разом зі своїми дітьми і чоловіками. На підсумок візиту Відодо «Тексти» подають скорочений переклад цієї історії.

Вони відмовляються залишати свою нову батьківщину, попри те, що ледь уникнули бомбардувань, а над їхніми головами літали ракети. Домівки деяких із цих жінок також розграбували російські солдати, але вони підтримують своїх українських чоловіків, яких вони з гордістю назвають «дуже хорошими людьми».

***

Мешканка Одеси Майя, 44-річна індонезійка якраз була на вулиці зі своїм чоловіком і 3-річним сином, коли Росія почала обстрілювати місто ракетами. «Я бачила, як над моєю головою пролетіла ракета. Я не знаю, де вона приземлилося. Але це увімкнуло усі аварійні сигнали на припаркованих на вулиці машинах», — каже Майя, яка походить з Індрамаю на Західній Яві.

maya.avif

Майя з чоловіком. Фото: SCMP

Втім, вона не збирається їхати через небезпеку. «Я не хочу залишати свого чоловіка і свою 85-річну свекруху. Мій чоловік дуже хороша людина. Він добре піклується про мене та моїх дітей від попереднього шлюбу в Індонезії. Він їх підтримує», – розповіла Майя, яка має від чоловіка-українця сина.

«Я дуже люблю свого чоловіка. Я не можу без нього», – каже Майя, яка живе в Україні з 2017 року. Вона познайомилася зі своїм чоловіком у Гонконзі, коли працювала хатньою помічницею, а він був капітаном круїзного лайнера. Каже, що це було кохання з першого погляду. «Він з повагою ставиться до мене і до всіх жінок. І він прийняв мене і подарував мені любов у той момент, коли моє серце було розбито через розрив із колишнім чоловіком, який покинув мене, щоб одружитися на іншій жінці», — каже Майя.

Аби впоратися з ситуацією, Майя відмовляється дивитися фотографії трупів і новини. «Я просто покладаюся на інформацію від свого чоловіка», — говорить вона.

***

39-річна Тітін втекла до Одеси дорогою після того, як її будинок у містечку Баштанка в Миколаєві потрапив під сильний артилерійський обстріл і бомбардування з боку росіян. «12 березня літаки скинули бомби з неба всього за 600 метрів від мого дому. У мене вся кухня захиталася. Я так злякалася», - каже Тітін.

Вона родом з Джакарти, є матір’ю двох хлопчиків, трьох і семи років. Вона відмовляється залишати чоловіка, з яким познайомилася в США, коли обоє працювали в казино на круїзному лайнері. В Україні вона живе з 2014 року. «Поки в Україні є безпечні місця, куди можна втекти, я не поїду звідси. Пріоритет кожної дружини — чоловік і діти», — каже вона.

«Ми боїмося зіткнутися віч-на-віч з російськими солдатами. Зараз життя повне невизначеності. Ми проводимо час, чекаючи закінчення війни», – говорить Тітін.

Вона описує українських чоловіків і жінок як «дуже сміливих і впертих».

«Вони ніколи не здадуться. Вони продовжать боротьбу за свободу».

***

Пепі Апріянті Утамі, 35 років, дизайнер текстилю, також відмовляється залишити свого чоловіка, якому також 35. «Він відданий, чесний і підтримує мене в усьому, що я роблю», — сказав Пепі.

Вона познайомилася зі своїм чоловіком онлайн, коли була студенткою престижного Бандунгського технологічного інституту (ITB) у 2007 році. Після 7 років спілкування вона виїхала з Індонезії в Україну, щоб вийти заміж у 2013 році.

Її дім в Іванкові під Києвом на короткий час був окупований російськими солдатами, які пограбували та сплюндрували це місце. «Я не знаю, в якому стані він зараз», — сказала вона, додавши, що з тих пір вона переїхала у західну частину України.

bashtanka.jpg

Руйнування в Баштанці. Фото: SCMP

Вона каже, що її брати та сестри в Індонезії ніколи не «надокучають їй», просячи повернутися додому. У свою чергу, вона постійно інформує їх про свою ситуацію, щоб вони не залишалися в невіданні. «Їм цього достатньо».

Пепі оптимістично налаштована, що в України є майбутнє, тому що вона має свободу та демократію. «На відміну від Росії, яку сильно бойкотують».

***

Усі три жінки розповіли, як над ними знущалися в Інтернеті індонезійці, які вірять пропаганді Москви про те, що росіяни не вбивали українців і не чинили жодних звірств. Вони були здивовані тим, що проросійські індонезійці говорять про бойові дії в Україні.

«Я була так шокована. Індонезійці дуже гуманні люди. Але, бачачи, що Україна окупована, як Палестина, вони [інтернет-користувачі], здається, святкують це, ніби раді цій гуманітарній катастрофі», — каже Пепі.

Деякі індонезійці, які підтримують вторгнення в Україну, аплодують президенту Росії Володимиру Путіну за протистояння США. Вони також вірять у наратив Москви про те, що Україна пригнічує проросійськи налаштованих людей у ​​країні.

Тітін каже, що російськомовні українці не зазнають дискримінації та сприймаються як частина суспільства. «Через цих проросійські налаштованих індонезійців мені також некомфортно повертатися додому». Майя з Одеси додає: «В Україні війна. Тим, хто нічого не знає, краще мовчати. Ваші слова ранять».

індонезія іноземці переселенці війна

Знак гривні
Знак гривні