Сенсаційна знахідка. На Львівщині знайшли предмети Римської імперії (ФОТО)

В остготському похованні знайшли фрагменти скляних кубків, уламки гребеня, бронзову застібку і частину жетона для римських настільних ігор.

271303399_432979431625232_2567777031076190051_n.jpg

У Львівській області археологи знайшли об’єкти часів Римської імперії, які називають «відкриттям століття». Розкопки проводять біля села Карів, що неподалік від польського кордону, повідомляє департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Untitled.jpg

Село Карів на карті

Це поховання з обрядовими предметами. Також поряд — заглиблена споруда, призначення якої поки залишається загадкою. Знахідку датують початком III ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

«Крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев’яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками та половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор», — розповідає директорка департаменту Олена Василько.

Коштовні предмети Римської імперії свідчать про те, що тут поховано багатого чоловіка.

Досліджувати околиці села Карів почали у 2017 році, відколи місцеві краєзнавці випадково знайшли тут давній меч та інші металеві вироби й принесли їх до Історико-краєзнавчого музею міста Винники.

Розпочавши роботи, археологи зрозуміли, що це — давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало б бути. Принаймні так вважалося раніше.

«Карів як археологічна знахідка — відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі», — коментує керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Археологи припускають, що це група людей з Середнього Дунаю, які оселилися тут через надзвичайні обставини — так звані Маркоманські війни 166–180 років.

Розкопки Карова проводять науковці Історико-краєзнавчого музею Винників і Львівського національного університету Франка в партнерстві з Інститутом археології Жешувського університету.

За матеріалом Хмарочоса.

львівщина історія археологія

Знак гривні
Знак гривні