Новини від буйного сусіда. У Росії відбілюють сталінізм і пропонують ударити по Україні, "поки всі сплять"

Верховний суд РФ таки ухвалив рішення про ліквідацію організації "Міжнародний меморіал", яка спеціалізується на дослідженнях політичних репресій в Радянському Союзі.

У 2016 році "Меморіал" визнано в Росії "іноземним агентом".

"Медуза" повідомила із будівлі суду, що з клопотанням про ліквідацію до суду звернулася Генеральна прокуратура. Відомство пояснило свої дії тим, що "Міжнародний меморіал" нібито неодноразово порушував вимоги законодавства щодо "іноземних агентів".

На підсумковому засіданні представник Генпрокуратури заявив, що організація "створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, відбілює та реабілітує нацистських злочинців".

Представники "Міжнародного меморіалу" претензії Генпрокуратури відкинули, наголошуючи на тому, що законних підстав для ліквідації організації немає.

Голова правління "Міжнародного меморіалу" Ян Рачинський після винесення рішення наголосив, що організація оскаржуватиме його і в разі потреби звернеться до ЄСПЛ. Він також зазначив, що до розгляду апеляції жодних змін у роботі не відбудеться.

На підтримку "Меморіалу" виступали десятки російських та міжнародних організацій, політиків, діячів науки та культури. Серед них – лауреати Нобелівської премії миру, головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов та перший президент СРСР Михайло Горбачов.

У Росії діє також правозахисний центр "Меморіал" (іноагент із 2014). Питання його ліквідації зараз теж розглядається в суді.

Напасти, "поки всі сплять"

Жириновський, який спеціалізується на "озвучуванні того, що Кремль озвучити не може" та тестуванні радикальних ідей Кремля, запропонував напасти на Україну в новорічну ніч, "поки всі сплять".

срср сталінізм агресія росія

Знак гривні
Знак гривні