З моменту написання «валуєвського циркуляра» минуло 160 років, а інтелектуальний прогрес російського керівництва нульовий – Порошенко

П'ятий президент зробив те, що мав би зробити шостий: чітко відповів на імперіалістичний маніфест Путіна:

"Від росіян нас відрізняють не лише власний історичний досвід, мова, пісні та танці чи кухня, а й політична культура, ставлення до прав і свобод людини, геополітичні орієнтації, усвідомлене і глибоко вкорінене відчуття причетності до європейської цивілізації. Ці відмінності протягом останніх семи років лише посилилися, і, до речі, не останню роль у прискоренні процесу зіграв настільки відразливий для України Путін"

Петро Порошенко зазначив, що російський президент у своїй статті не запропонував жодної нової тези, він повторив усі традиційні російські фейки.

«Ми, українці, не маємо проблем з власною ідентичністю. І нам по цимбалах, що саме про це думає Путін. Ми українська політична нація, рівноправними членами якої є громадяни різного етнічного походження, різних конфесій і мовних спільнот. І від росіян нас відрізняють не лише власний історичний досвід, мова, пісні та танці чи кухня, а й політична культура, ставлення до прав і свобод людини, геополітичні орієнтації, усвідомлене і глибоко вкорінене відчуття причетності до європейської цивілізації. Ці відмінності протягом останніх семи років лише посилилися, і, до речі, не останню роль у прискоренні процесу зіграв настільки відразливий для України Путін», – наводить слова Порошенка офіційний сайт партії "Європейська солідарність".

«З погляду сприйняття історії, стаття Путіна не містить для нас нічого нового. Ця рамка відома нам із середини XIX століття. Тоді на тлі національного відродження на українських теренах російська імперська пропаганда розгорнула кампанію несприйняття українців як окремого народу. «Не было, нет и быть не может», – сумновідомий вислів із циркуляра міністра внутрішніх справ Росії Валуєва. Та фраза стала офіційною позицією Петербурга щодо української мови й народу як її носія», – додав він.

Петро Порошенко зазначив, що відтоді сплило майже 160 років, а інтелектуальний прогрес російського керівництва нульовий. «Твердження, ніби українці та росіяни один народ, нагадує мені про опис божевільні, в якій лежав Швейк. Серед причинних був один професор, який «доводив, що всередині земної кулі є ще одна куля, набагато більша, ніж та, що зверху». Він також наголосив, що українці визначили європейський напрям розвитку своєї держави, а російська агресія ще більше утвердила цей вибір.

«Україна обрала свій шлях розвитку – членство в ЄС і НАТО. Соціологічні опитування показують, що на референдумі за вступ до ЄС готові проголосувати три чверті тих, хто планує взяти в ньому участь. За НАТО – відповідно дві третини українців, які ладні брати участь у референдумі. Російська агресія, до речі, істотно посилила підтримку євроатлантичного курсу серед українців».

Нагадаємо, що президент Зеленський теж відповів на випад Путіна, але дещо завуальовано, вітаючи із Днем хрещення Русі.

порошенко путін історія відповідь

Знак гривні
Знак гривні