Постійне місце мешкання. Українські заробітчани – лідери серед іноземців із придбання нерухомості в Польщі

Аналітичний центр Gremi Personal вдруге провів соціологічне дослідження адаптації та намірів інтеграції українських економічних іммігрантів, які працюють у Польщі. Один із висновків аналітиків вказує на зростання інтересу працюючих у Польщі українців до придбання нерухомості в цій країні – з 34% респондентів у 2020 році до 55,5% у 2021 році.

польщажитло.jpg

Протягом п'яти років українці є лідерами серед іноземців у придбанні нерухомості в Польщі. На відміну від німців, британців та скандинавів, які інвестують у житло, українці купують його більше для власних потреб. Це пов’язано з поступовим збільшенням інтеграційних намірів громадян України в Польщі.

Ця тенденція зросла завдяки можливості для іноземців брати іпотечні позики у польських банків на досить вигідних умовах. Кредит на житло в Польщі доступніший, ніж в Україні.

Якщо в іноземця є дозвіл на проживання та законний дохід, він може придбати нерухомість. Зазвичай кредит надається на 30 років під 2–5 %. Перший внесок становить 10–20 %. Українці вважають за краще виплачувати кредит швидше, якщо можуть. Наприклад, якщо зарплата спеціаліста становить приблизно 6 тис. злотих (1600 USD), він може дозволити собі квартиру за 535 тис. злотих (135 тис. USD) і візьме іпотеку, заплативши не менше 120 тис. злотих (30 тис. USD) власного внеску.

Найпоширенішим вибором висококваліфікованих працівників з України є квартири площею 50 кв.м з вітальнею, часто поєднаною з кухнею та спальнею. Менеджерам та бізнесменам з України вдається виплатити свою житлову позику в середньому за 8–10 років.

Квартири купують як висококваліфіковані економічні мігранти, так і працівники фабрик і заводів, які вже заробили в Польщі на перший внесок і після виконання формальних умов можуть взяти позику на нерухомість. Українці також купують квартири через тенденцію до возз'єднання сімей. Економічні мігранти, які мають постійну роботу і заробили додаткові гроші, вирішують привезти свою сім’ю з України до Польщі та оселитися тут назавжди.

Воно і не дивно, бо в Україні сьогодні часто будують абсолютне жахіття, про яке ми писали у циклі наших статей. Хоча і в нас трапляються достойні варіанти.

житло заробітчани польща

Знак гривні
Знак гривні