Ш

Шляхетні вечорниці: Олег Скрипка, Ніна Матвієнко та бомонд у готелі Хаятт (ФОТО)

ZaUAorg поїхав на вечірку, щоб зафіксувати появу "модного шляхетського бароко".

Учора в готелі "Хаятт" - між Михайлівським і Софіївським соборами - відбулися "Українські шляхетні вечорниці". Це новий проект фестивалю "Країна Мрій" (читай - Олега Скрипки) і галереї Тетяни Миронової - "Високий стиль".

ФОТО: Сергій Жильченко

Заявлена мета проекту - "ознайомлення з кращими взірцями високого українського стилю в мистецтві з минулих часів до сучасності".

Олег Скрипка з дружиною

Те, що ми - не тільки селянки в запасках і козаки у вишмарованих дьогтем сорочках, а ще й шляхтичі і княжата, донедавна усвідомлювало небагато людей, зате сьогодні маємо щастя бачити створення нового мейнстриму. Такого собі "шляхетського бароко" ХХІ-го сторіччя. Інтелігенти читають Наталю Яковенко, яка реанімує українську шляхту з забуття, і переказують її тусовщикам.

"Хорея козацька" виконує середньовічний духовний кант

Так галерея українських образів доповнюється шикарними кунтушами, поясами, сукнями - шляхетськими і міщанськими міськими. Фірма "Шляхетний одяг", яка вловила тенденцію ще торік, уже продала кілька дорогих і автентично пошитих (аж до кованих защібок) "панських костюмів".

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

"Високі гості, просимо до господи..."

Одягнув такий - і вже не просто працівник, скажімо, Генеральної прокуратури, а генеральний обозний чи старший лавник гродського суду.

Ніна Матвієнко у шляхетному одязі - от цій жінці він справді личить

В "Хаяті" учора зібралася цікава мішанина люду - бомонд у вигляді переважно родичів держслужбовців і музиканти з, умовно кажучи, "кола Скрипки" - від Ніни Матвієнко до "Хореї козацької". Гості слухали канти і романси, дивилися шляхетні костюми і аксесуари, а потім усі дружно вдарили по коктейлям.

Автентичні помідори і перчики

"В Україні, як і в усій Європі, шляхетні зібрання були започатковані ще з XVI-XVII століття, - більш чітко окреслила суть зацікавлення дворянським шляхетським минулим Тетяна Миронова. - У XIX столітті в київських аристократичних салонах Галаганом, Ханенками,Тарновськими було започатковане колекціонування творів національного мистецтва і закладені високі традиції меценатства та благодійності, які є невід’ємною частиною поняття «шляхетність»”.

Представники бомонду. На передньому плані праворуч - шляхетні панни Тетяна Ківалова (батько працює польним писарем при дворі одного з магнатів) і Христина Черновецька (батько є головним райцею Київського магістрату)

Меценатство прозвучало не просто так. Відродити традиції благодійництва - одна з головних цілей "Високого стилю". І центральною подією заходу став аукціон, картини для якого презентували сучасні художники України - Анатолій Криволап, Віктор Сидоренко, Олександр Животков, Владислав Шерешевський, Сергій Гай, Іван Пилипенко, Ганна Криволап.

50 тисяч - раз...

Виручені з продажу картин кошти передадуть у Міжнародний благодійний фонд підтримки студентства та молодих учених України. Мета якнайшляхетніша.

На концерті Скрипка у шляхетне не вбирався, був одягнутий контркультурно - як спудей Київської братської школи.

скрипка культура суспільство музика бомонд

Знак гривні
Знак гривні