Вимоги до стажування в ТЕКСТАХ
Уже багато років ТЕКСТИ пропонують стажування у сфері дата-журналістики. Ми завжди відкриті для потенційних стажерів. Тому коли запрошуємо навіть тимчасово долучитися до роботи в редакції, то вже чітко розуміємо, що хочемо отримати від нашої співпраці та що можемо запропонувати у відповідь.
Що ми пропонуємо стажерам?
Стажування в ТЕКСТАХ передбачає роботу над власним проєктом у сфері дата-журналістики. Так ми впевнені, що ви пройдете всі основні етапи роботи дата-журналіста: формулювання ідеї, збір даних, аналіз, візуалізація, написання тексту та власне публікація. Також ми залучатимемо вас до проєктів членів редакції, а отже, ви матимете можливість спробувати себе в різних сферах, технологіях і темах.
Чого ми очікуємо від стажерів?
Щоб зробити стажування максимально ефективним для обох сторін, ми прописали базові вимоги до потенційних стажерів. Якщо ви їм не відповідаєте — вам буде відмовлено у стажуванні:
- За вашими плечима не менш ніж два роки бакалаврату. Ви можете вважати це дискримінацією за віком, але ми можемо запропонувати класні практичні навички тільки тоді, коли ви вже хоч трохи опанували теорію.
- Для стажування у вас є не менш ніж місяць. І впродовж цього місяця ви маєте змогу приділяти ТЕКСТАМ не менше ніж 20 год на тиждень. Будьмо чесними: класні дата-проєкти потребують ще більше часу. Навіть у людей з досвідом у дата-журналістиці. А ми не хочемо, щоб ви мали час лише на те, щоб написати маленький фрагмент.
- Ви вже хоч трохи вмієте працювати в R, Python чи JavaScript. Наша фішка – дата-журналістика. Ми поважаємо можливості Google Sheets та Excel, але не хочемо, щоб ваше стажування звелося до рутинної та нецікавої “ручної” роботи. Ми не сподіваємося на ваш багаторічний досвід у програмуванні – навичок роботи з таблицями та/або підготовки інтерактивних візуалізацій буде достатньо. А отже, наявність кількох сертифікатів з релевантних онлайн-курсів сильно збільшить ваші шанси на стажування.
- Ви маєте ідею. Або дві. А краще — пʼять. Ми цінуємо кожного стажера саме за свіжий погляд, який він чи вона привносять у нашу редакцію. А тому не маємо заготовленого списку тем для стажування. Ідеальний стажер знає, що його чи її найбільше цікавить, має кілька гіпотез і вже подумав над тим, де можна знайти або зібрати дані під ці гіпотези. Це не означає, що ми не допоможемо уточнити та кристалізувати “саме ту” ідею. Але фактом залишається й те, що коли ви підготуєтеся заздалегідь, то значно швидше візьметеся за роботу над власним проєктом.
- Ви не сподіваєтеся, що ми вас “навчатимемо”. Поняття ”менторингу” значно більше годиться, щоб описати стажування в ТЕКСТАХ. Ми допоможемо визначитися з ідеєю, підкажемо, як її реалізувати, скинемо посилання на релевантні бібліотеки й допоможемо впоратися з помилками, які виникатимуть у процесі роботи. Але НЕ організовуватимемо для вас щотижневі навчальні семінари, НЕ скидатимемо списки літератури, НЕ влаштовуватимемо фінальне тестування за результатами стажування й НЕ виписуватимемо “корочку” про його успішне завершення.