Які ліки можна отримати безкоштовно за реформою Супрун і як це зробити (СПИСОК, ІНСТРУКЦІЯ)

За програмою "Доступні ліки" українці тепер можуть безоплатно отримати 78 лікарських засобів.

Про це повідомляє Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Усього нова редакція Реєстру лікарських засобів від 15 серпня 2019 року містить 254 препарати, що підлягають повному чи частковому відшкодуванню для населення:

195 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань;
45 препаратів для лікування діабету другого типу;
14 препаратів для лікування бронхіальної астми.


Повний список препаратів можна подивитися тут

.

***

Щоб отримати "доступні ліки", потрібно здійснити такі кроки:

1. Записатися на приймання до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація. Не маючи підписаної декларації з лікарем, ви не зможете отримати ліки за програмою.

2. Лікар проводить приймання і виписує рецепт. Через електронний рецепт фармацевт може бути впевненим у правильності та точності інформації в рецепті. Можливість припуститися помилок мінімальна, на відміну від застарілого – паперового.


5 найважливіших досягнень медреформи. Що встигла зробити Уляна Супрун

3. Під час виписування електронного рецепта лікар разом з пацієнтом перевіряють, чи номер мобільного телефону, зазначений у декларації, актуальний і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

4. Після перевірки номера лікар виписує рецепт в електронній системі.

5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

Зміст смс: "Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ".

6. Якщо є потреба або пацієнт просить, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, де є інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

7. Пацієнт іде в будь-яку аптеку, що бере участь у програмі, називає працівнику аптеки номер рецепта.

8. Працівник пропонує пацієнту ліки, які є в аптеці і входять у програму "Доступні ліки".

9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідних ліків немає, пацієнт може піти в іншу аптеку й отримати ліки там.

Джерело: Центр інформації про права людини

***

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

успіх супрун реформи медицина

Знак гривні
Знак гривні