За Конституцією, в новій Раді неможливо створити коаліцію. Востаннє таке було в 1990 році

Фракція "Слуга народу" в разі отримання понад 226 голосів матиме права коаліції. Про це в коментарі LB.ua заявив колишній член Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"У новому парламенті створити коаліцію неможливо. Оскільки фракція "Слуга народу" в разі отримання більшості депутатів парламенту має права коаліції. Тому не може створювати коаліцію з іншими фракціями", - заявив Магера, посилаючись на 83 статтю Конституції України.

За словами Магери, така сама ситуація в історії України була 1990 року, коли більшість парламенту сформувала так звана "Група 239" - комуністична фракція I скликання.

"І припинити повноваження нового скликання парламенту не можна протягом року", - додав він.

"У "Слуги народу" немає іншого варіанта: або вони пропонують кандидатуру прем'єр-міністра і формують новий Кабмін, або продовжує працювати уряд Гройсмана", - сказав він, додавши, що коаліційної угоди в новій Верховній Раді також не потрібно.

Нагадаємо, лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що коаліція з "Голосом" усе ще можлива, в політсилі чекають на відповідь Святослава Вакарчука.

Рада вибори-19

Знак гривні
Знак гривні