Мін'юст: новий голова АП підпадає під закон про люстрацію й не має права на державну службу

Глава Адміністрації президента Андрій Богдан підпадає під дію Закону "Про очищення влади". Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.

"Посада глави АП така, що підпадає під люстрацію. Статус цієї посади не має значення, адже профільний "Закон про очищення влади" чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу", - написав Пєтухов на своїй сторінці в Фейсбуці.

"Якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, то це не звільняє його від обов'язку його виконувати. Люстрація була однією з перших вимог Революції Гідності, і Міністерство юстиції робило все для належного впровадження прийнятого закону", - зазначив Пєтухов.

Андрій Богдан - голова АП Зеленського, раніше працював в уряді Азарова

Він додав, що люди, які не потрапили до переліку люстрованих осіб, оскільки були звільнені до набуття чинності закону про люстрацію, не можуть займати державні посади до 2024 року так само, як і особи, внесені в список.

Нагадаємо, згідно з відкритою інформацією, Андрій Богдан обіймав посаду уповноваженого уряду з питань антикорупційної політики в уряді Азарова з березня 2010 по лютий 2011 року, а також з липня 2013 року по березень 2014 року. Вдруге Богдана звільнив уже прем'єр Яценюк.

21 травня Президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Богдана на посаду глави Адміністрації президента, що порушує норми закону "Про очищення влади".

ЛБ

богдан коломойський закон зеленський азаров

Знак гривні
Знак гривні