Підозрювані в тероризмі Савченко й Рубан уночі вийшли на волю

Їм технічно не встигли продовжити арешт у СІЗО. Обвинувачена в тероризмі народний депутат Надія Савченко вийшла на волю після 13 місяців у СІЗО.

Вона сказала, що їй "було дивно" після двох років у тюрмі в Росії отримати рік в Україні. А також, що українці швидко зачаровуються і швидко розчаровуються.

Віра Савченко також повідомила, що на волю вийшов і Володимир Рубан, передає Громадське.

Як повідомляли, 15 квітня в Броварах розпочався суд над нардепом Надією Савченко і головою "Офіцерського корпусу" Володимиром Рубаном, обвинуваченими в тероризмі. На засідання не прийшли адвокати підсудних, пославшись на зайнятість на інших слуханнях.

Савченко попросила перенести засідання на 12:00, а прокурори клопотали про призначення адвокатів безоплатної правової допомоги, до яких пізніше можуть приєднатися чинні адвокати підсудних. Суд пішов назустріч держобвинуваченню і призначив державних захисників.

На попереднє засідання суду, призначене на 13 квітня, адвокати Савченко та Рубана не прийшли, тому що, за їхніми словами, їх не повідомили про призначення засідання.

У результаті суд не продовжив запобіжний захід для підозрюваних - і вони вийшли на волю.

Захисники Савченко та Рубана вже намагалися застосувати техніку відтягування рішень: влітку 2018 року адвокати кілька разів просили відкласти або перенести засідання з різних причин, щоб до моменту судового рішення термін утримання під вартою минув.

Нагадаємо, 8 березня 2018 року Володимира Рубана затримали на пункті пропуску при виїзді з "ДНР". У меблях, які він перевозив у своєму автомобілі, знайшли велику кількість зброї. 9 березня йому оголосили про підозру в підготовці масових терактів.

За даними слідства, Рубан готував замах на президента Петра Порошенка, керівників силових структур та інших державних діячів. Зокрема, планувалося, що в урядовому кварталі будуть обстріляні з гранатометів, мінометів і стрілецької зброї будівлі Верховної Ради, Адміністрації Президента і житлові будинки. Одночасно з цим мали підірвати гранати всередині парламенту і з застосуванням стрілецької зброї та вибухових пристроїв убити державних діячів і народних депутатів, присутніх на засіданні ВР.

22 березня 2018 року після зняття недоторканності у цій самій справі було затримано депутата Верховної Ради Надію Савченко.

Їй закидають змову з метою силового захоплення влади (ч.1 ст.109 КК), підготовку до силового захоплення влади (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1. ст.109 КК), підготовку замаху на життя президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, членів Кабміну та інших політиків (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ст.112 КК), підготовку до теракту (ч.1 ст.14, ч.3 ст.258 КК), сприяння терористичній організації "ДНР" (ч.1 ст.258-3), незаконне поводження зі зброєю (ч.1 ст.263 КК).

За матеріалом ЛБ.

рубан савченко

Знак гривні
Знак гривні