Біля ЦВК з'явились намети, у “Батьківщині” кажуть — будуть приймальні їхніх депутатів

На площі перед будівлею ЦВК в Києві встановлено два намети, всередині яких знаходяться пластикові столи та стільці. Також на площі продовжують перебувати кілька десятків молодих людей спортивної зовнішності, які прийшли до ЦВК ще зранку.

Біля одного з наметів кореспондентові Укрінформу вдалося поспілкуватися з народним депутатом фракції «Батьківщина» Альоною Шкрум. Вона пояснила, що в цих наметах розміщуватимуться приймальні народних депутатів – в одному її, а в іншому – Олексія Рябчина, також парламентарія від «Батьківщини». Це стандартний прийом – оголосити намет приймальнею, коли політсила хоче почати тривалі вуличні протести.

Крім того, за її словами, частина людей, які наразі перебувають біля ЦВК, прийшли на мітинг, заявку на який подавали народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко та громадська організація прихильників партії.

«Сьогодні Ігор Луценко подав заявку в тому числі від нього як народного депутата на мирне зібрання під ЦВК на цій площі і на прийом громадян народними депутатами. До цього вже була подана нашими громадськими організаціями заявка (на мітинг – ред.) на цей день на цій площі», – розповіла Шкрум.

Парламентарій також зауважила, що нинішній мітинг було організовано з тим, або вимагати від ЦВК правильного і чесного підрахунку голосів виборців.

Сама ж Шкрум зауважила, що у разі виявлення фальсифікацій одразу заходитиме до Центрвиборчкому і подаватиме скарги.

«Тут є громадські організації, є учасники АТО, є наші партійні діячі. Але тут є, на жаль, частина людей, які почали збиратися, серед яких були бабусі й хлопці, яких ми не знаємо. Вони нібито зібралися по якихось оголошеннях в Інтернеті за гроші, але їх абсолютна меншість», – додала народний депутат.

У свою чергу кілька молодих людей, учасників акції, запевнили, що участі у жодному мітингу не беруть, а прийшли «просто так» або «просто гуляють» і «зайшли подивитися, що тут відбувається».

Наразі обстановка біля будівлі ЦВК спокійна. Більшість учасників акції або сидять на лавочках, або стоять групками. Між людьми працюють представники поліції діалогу.

Вхід безпосередньо до будівлі Центрвиборчкому охороняють нацгвардійці.
Як повідомляв Укрінформ, на площі біля Центральної виборчої комісії збираються молоді чоловіки нібито для охорони порядку. Десятки молодих людей знаходяться на площі, однак вони не мають доступу до центральної частини площі навпроти входу до ЦВК. Ця частина огороджена металевим парканом, тут стоять правоохоронці. У зоні, що посилено охороняється поліцейськими, встановлено сцену.

Члени Центральної виборчої комісії працюють у штатному режимі й жодних загроз не відчувають. Про це заявила на брифінгу секретар Центрвиборчкому Наталія Бернацька, відповідаючи на запитання, чи не розцінює ЦВК зібрання біля будівлі молодих людей спортивної зовнішності як тиск на комісію, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Також біля ЦВК знаходяться автобуси Нацгвардії.

Підготовлено на основі новин Укрінформу

вибори-19 тимошенко цвк

Знак гривні
Знак гривні