Росія погрожує НАТО й загрожує Україні. Естонія фактично готується до війни

Заяви президента Росії Володимира Путіна з погрозами на адресу союзників НАТО неприйнятні, заявили в Північноатлантичному альянсі. Це сталося після того, як Путін пригрозив спрямувати ракети на США.

"Ми закликаємо Росію зосередитися на поверненні до дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД)", - цитує Радіо Свобода слова заступника представника НАТО Пірса Казале.

Він додав, що НАТО не хоче нової гонки озброєнь і не має наміру розгортати в Європі нову ядерну зброю.

20 лютого Володимир Путін, виступаючи з посланням до Федеральних зборів (верхньої палати парламенту Росії), заявив, що у відповідь на вихід США з договору про ракети середньої і меншої дальності Росія розгорне ракетні системи, які будуть спрямовані не тільки на озброєння, але і на центри ухвалення рішень на території США та їхніх союзників.

Україна

Президент Петро Порошенко вважає, що Росія готується до військового удару по Україні та подальшої ескалації до рівня повномасштабної війни.

Про це він заявив під час дебатів Генасамблеї ООН "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України" в середу в Нью-Йорку.

"Військові експерти однозначно визначають, що збройне угруповання на російському кордоні з Україною є наступальною ударною групою. Це не має нічого спільного з обороною. Вони призначені для військового удару. До цього готується Кремль. Тому подальша ескалація до рівня повномасштабної війни не є вже нереальною перспективою", - сказав Порошенко.

Він наголосив, що саме це є причиною необхідності забезпечити всебічний моніторинг в реальному часі ситуації уздовж російського кордону з Україною.

"Загальна чисельність незаконних збройних формувань зараз становить близько 35 тис. бойовиків, а також 2,1 тис. військовослужбовців з російських регулярних збройних сил. Загальна чисельність російських збройних сил вздовж російсько-українського кордону становить понад 87 тисяч", - зазначив президент.

Порошенко також поінформував Генасамблею ООН, що на окупованому Донбасі російські збройні формування мають 496 танків, 938 бойових броньованих машин, 128 реактивних систем залпового вогню, 776 артилерійських систем (зокрема, САУ).

"Україна, по суті, стала реальним східним флангом НАТО в захисті трансатлантичної свободи і демократії", - додав він.

Президент нагадав, що минулого року Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі фіксувала на відео конвої російської військової техніки, які незаконно перетинали ділянку російсько-українського кордону, який не контролює українська влада. За словами президента, спостерігачі зафіксували наявність на окупованій території новітніх російських систем радіоелектронної боротьби і радіорозвідки, а також електронних систем глушіння БПЛА.

"Ці системи ніколи не були в розпорядженні українських Збройних сил. Є тільки одна країна, здатна їх виробляти і постачати - Росія!" - наголосив Порошенко.

Президент також зазначив, що РФ, щоб приховати ці незаконні постачання озброєння на Донбас, блокує моніторингову діяльність СММ ОБСЄ в районах поблизу тимчасово неконтрольованої частини українсько-російського кордону. Також СММ регулярно стикається з масштабними обмеженнями у своїй щоденній діяльності на окупованій території.

Нагадаємо, раніше спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер констатував, що Росія не зацікавлена у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Водночас, американська розвідка вважає малоймовірним масштабний напад Росії на Україну в 2019 році.

Про це заявив директор національної розвідки США Деніел Коутс в доповіді на слуханнях у Комітеті з питань розвідки Сенату США, передає Голос Америки.

"Ми оцінюємо, що масштабний напад з боку України або російських формувань є операційно можливим, але не імовірним у 2019 році", - наголошується в доповіді Коутса.

Розвідувальні служби США передбачають посилення напруги в Азовському і Чорному морях.

"Напруження у двосторонніх відносинах продовжуватиме посилюватися в Чорному і Азовському морях, тому що кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права і можливості дій на морі", - йдеться в доповіді.

Естонія

У Міністерстві оборони Естонії заявили, що країна веде підготовку до війни.

Наводяться слова голови відділу з інвестицій відомства Естонії Кусті Сальма.

"Найважливіше, що я зараз скажу - це з політичного погляду трохи некоректно - але за допомогою оборонних інвестицій та переорганізації Сил оборони ми сьогодні фактично готуємося до війни", - сказав він.

Сальм наголосив, що "це не гра в оборону за підручниками і не про ведення господарства Міноборони".

За його словами, закупівлі Естонії пов'язані з безпекою, підготовкою до війни, і завдання країни - якомога вдаліше конвертувати кожен витрачений цент в оборону.

Однак Сальм не уточнив, з ким збирається вести війну Естонія.

Раніше повідомлялося, що країни Балтії домовилися збільшити оборонні бюджети.

За матеріалами Лівого берега

оон естонія україна росія НАТО війна

Знак гривні
Знак гривні