УПЦ МП заявляють, що закон про перейменування їх не стосується
"Наш керівний центр не розташований на території держави-агресора. Це, напевно, про когось іншого", - заявив Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря) Української православної церкви Московського патріархату.
"Російська", а не "українська": Рада зобов'язала УПЦ МП змінити назву
"Мені здається, цей закон до нашої церкви жодного стосунку не має, оскільки ніяк ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, управління з якогось закордонного центру, де є держава-агресор. Нашій церкві немає жодних підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не розташований на території держави-агресора. Це, напевно, про когось іншого", - сказав він "Громадському".
У прийнятому Радою законі йдеться, що входження релігійної організації до складу іншої організації визначається за їхніми статутами.
У статуті УПЦ МП сказано, що вона з'єднана з помісними православними церквами з РПЦ й у своєму управлінні керується постановами собору РПЦ від 1990 року, коли замість українського екзархату РПЦ була створена УПЦ МП.
У статуті РПЦ сказано, що центр управління УПЦ МП розташований у Києві (ця норма з'явилася у 2017 році, вже після реєстрації законопроекту про перейменування). Але там само сказано, що рішення соборів РПЦ є обов'язковими для УПЦ МП.