Загроза вторгнення Росії сьогодні найбільша з 2014 року

Загроза військового вторгнення з боку РФ на сьогодні найвища з 2014 року. Про це агентству Reuters в інтерв'ю повідомив командувач Збройних сил України генерал Віктор Муженко. Від серпня цього року Росія нарощувала військову присутність поблизу кордону з Україною і зараз ймовірність повномасштабних бойових дій найвища з 2014 року, коли Москва анексувала Крим.

Муженко послався на кілька супутникових знімків, на яких, за його словами, видно російські танки Т-62 М, розміщені на відстані 18 км (11 миль) від українського кордону, - перекладає інтерв'ю Цензор.

За його словами, протягом двох тижнів з середини вересня по 1 жовтня їх кількість подвоїлася з 93 до 250 машин. Муженко вважає це свідченням скоординованого нарощування російських військ перед подіями 25 листопада, коли Росія обстріляла і захопила три українські судна в Керченській протоці. Український уряд побоюється, що за цим інцидентом може бути повномасштабне вторгнення.

Муженко зазначив, що на цей момент російське військове угруповання є найчисленнішим з 2014 року, коли Москва анексувала Крим, а потім розгорнула війська в східній Україні.

"Ми зіткнулися з агресором, для якого чужі моральні заборони, правові або будь-які інші рамки", - сказав він.

"Вкрай важко передбачити, коли йому прийде в голову почати активні бойові дії проти України", - додав Муженко.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Павло Петренко на засіданні уряду 28 листопада повідомив, що Міністерство юстиції від імені Кабінету міністрів звернулося в ЄСПЛ для захисту захоплених РФ українських військових моряків. За його словами, позиція України полягає в тому, що захоплені моряки є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначені Женевськими конвенціями. Згідно з рішенням ЄСПЛ від 29 листопада, влада Російської Федерації в понеділок, 3 грудня, мала надати інформацію про захоплення українських моряків і юридичні підстави їхнього затримання, місце їхнього утримання, завдані поранення і надану медичну допомогу.

агресія муженко азов росія

Знак гривні
Знак гривні