Австрія викрила вже другого російського шпигуна за тиждень

Спецслужби Австрії викрили другого російського шпигуна за тиждень: його підозрюють у розголошенні державної таємниці.

Прокуратура Австрії понад рік розслідувала дії співробітника Федерального відомства з захисту конституції й боротьби з тероризмом (австрійської контррозвідки - BVT), якого підозрюють в шпигунстві на користь Росії.

Про це пише австрійське видання Kronen Zeitung з посиланням на джерела в економічній і корупційній прокуратурі.

“Співробітник австрійської контррозвідки підозрюється в розголошенні державної таємниці. Згідно з австрійським законодавством, покарання за це може становити до десяти років позбавлення волі", - йдеться в матеріалі.

Раніше в центральному апараті BVT і за двома адресами проживання підозрюваного пройшли обшуки. Його ім'я не розкривається. Також не повідомляється, документи якого саме характеру він міг передавати Москві.

Інформацію про розслідування щодо співробітника BVT австрійському інформагентству APA підтвердили в прокуратурі Відня. При цьому, ніяких подробиць про хід цього розслідування там не оприлюднили.

Російське посольство в Австрії коментувати ситуацію відмовилося.

Нагадаємо, 9 листопада стало відомо про затримання за підозрою в шпигунстві на користь Росії 70-річного відставного полковника збройних сил Австрії. За деякими даними, він був завербований російськими спецслужбами ще в 1988 році. В якості винагороди він отримав за цей час 300 тис. євро.

Відень і Москва обмінялися з цього приводу різкими заявами. Голова МЗС Австрії Карін Кнайсль у зв'язку з цим скасувала заплановану поїздку в Москву. Вона заявила, що в разі підтвердження підозр у шпигунстві російсько-австрійські відносини будуть серйозно ускладнені.

Лівий берег

кримінал австрія росія

Знак гривні
Знак гривні