Екс-торнадівці, звинувачені в розбої, безперешкодно виходили з СІЗО

Колишні бійці розформованої спецроти «Торнадо», які влаштували бунт в Лук’янівському СІЗО, могли без перешкод виходити на вулицю з ізолятора.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі «112 Україна», - передає Громадське.

Під час винесення вироку

«У всіх торнадівців були магнітні картки, які дозволяли їм вийти на вулицю. Не тільки ключі, а й магнітні картки. Коли ми провели слідчий експеримент і спробували (пройти за допомогою карток, — ред.) — всі двері відкривалися, всі вийшли», — сказав він.

Крім того, Матіос розповів, що в Лук’янівському СІЗО виявили працівників, які за 1,5 роки не провели в камері екс-торнадівців жодного обшуку.

«Ми встановили осіб у Київському ізоляторі, які за весь період, а це 1,5 року перебування, не провели в камері «Торнадо» жодного обшуку, які передбачені щотижня для того, щоб знайти заборонені речі і предмети. А якщо є дані, що там є заборонені предмети, необхідно проводити так званий «шмон», тобто обшук з встановленням усіх місць, де вони можуть перебувати», — зазначив прокурор.

Матіос додав, що після затримання екс-бійців «Торнадо» в київському СІЗО за результатами одного з обшуків знайшли 142 телефони.

Раніше двох працівників Лук'янівського СІЗО взяли під варту за підозрою у допомозі екс-«торнадівцям».

10 серпня за результатами службового розслідування щодо двох співробітників Лук’янівського СІЗО відкрили кримінальне провадження через їхню допомогу екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

«Саме ці співробітники привели торнадівців в одну камеру та доставляли їм заборонені предмети», — наголосив представник Мін’юсту.

Речник заступника міністра юстиції Юрій Маслак повідомив, що звільнення — це мінімальне покарання для працівників Лук'янівського СІЗО, що допомагали екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо» отримати заборонені предмети.

Нагадаємо, 9 серпня в Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» із силовиками. Правоохоронці прибули до СІЗО для проведення обшуків в камері екс-«торнадівців», однак останні чинили їм опір, використавши вибухові пакети та холодну зброю. Один правоохоронець постраждав.

Під час обшуків у камері екс-«торнадівців» знайшли ножі, пляшки з алкоголем і прапор зі свастикою.

Через інцидент в Лук'янівському СІЗО порушили справу за чотирма статтями.

Пізніше стало відомо, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО допомагали засудженим екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо». Їх відсторонили від обов'язків.

торнадо кримінал

Знак гривні
Знак гривні