Злочини проти Майдану розслідує той самий прокурор, який до втечі Януковича звинувачував майданівців

Прокурор Павло Головко, який займається розслідуванням злочинів проти Майдану, у 2014 році свідчив проти майданівців.

Про це ідеться у розслідуванні програми «Наші гроші». Цю інформацію також підтвердив керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, - передає Громадське:

Зокрема, Головко виступав проти активістів Романа Тисівського і Едуарда Крижанівського.

«Суд проходив надзвичайно швидко. Не минало, мабуть, півтори хвилини, як люди виходили. Всіх — під одну печатку, і відправляли туди — на Лук’янівку», — розповів Крижанівський.

Дружина Павла Головка — Аліна Головко — також виступала в суді проти активістів Революції. Ще під дівочим прізвищем Мінчук — клопотала про тримання під вартою 72-річного пенсіонера Миколи Пасічника. Його затримали у Києві 22 січня і сильно побили. Окрім того, Мінчук-Головко 25 січня просила суд взяти під варту іншого активіста — Василя Слівінського.

Зазначимо, що усі перелічені ухвали відсутні у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень. Нині Павло Головко працює старшим слідчим у Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який займається саме розслідуваннями злочинів проти Майдану і Революції.

У своїй анкеті доброчесності цей прокурор зазначив, що не вчиняв дій, які компрометували б його або прокуратуру загалом та які б змусили сумніватися в його об’єктивності й незалежності. Так само анкету заповнила і Аліна Головко, яка нині працює в Київській місцевій прокуратурі №6. Коментуючи цей парадокс, начальник Департаменту Сергій Горбатюк пояснив, що має обмежений вплив на добір кадрів у цей підрозділ.

«Це не зовсім правильно. Але ми виходимо з тієї ситуації, в яку нас поставили. Нам же спочатку в групу виділяють людину. Тобто ми просимо чи прокуратуру міста, чи іншої області: «Надайте людей, які можуть працювати». Тут не ми вирішуємо. Ми за людиною певний час спостерігаємо, виходячи з її професійних якостей. І після того приймаємо рішення про взяття в штат», — сказав він.

При цьому Горбатюк наголосив, що бере на себе відповідальність за взяття в штат Павла Головка.

«У цьому випадку ми прийняли таке рішення. Ну, й очікуємо на певну порцію критики. Але це — наша відповідальність», — пояснив начальник Департаменту спеціальних розслідувань.

Окрім того, журналісти програми виявили дещо парадоксальну ситуацію і в майнових деклараціях Павла Головка і його дружини. Так, у цьогорічних деклараціях вони вказали нову нерухомість, придбану в червні минулого року — два будинки у селі Велика Бугаївка біля Києва.

майдан маразм прокуратура скандал

Знак гривні
Знак гривні