Суд ЄС відмовив Януковичам у скасуванні санкцій

Суд Євросоюзу, базований у Люксембурзі, виніс рішення за апеляційною скаргою колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра щодо санкцій, накладених на них в ЄС у 2015-2016 роках.

Вища палата Суду ЄС повністю підтвердила початкове рішення, визнавши законними європейські санкції проти Януковичів у вигляді замороження активів.

Про це повідомляє “Європравда” з посиланням на секретаріат суду, - передає Новинарня.

Ідеться про позов родини Януковичів, яким вони оскаржували рішення Суду ЄС річної давнини.

15 вересня 2016 року Європейський суд загальної юрисдикції (General Court) виніс рішення щодо двох санкційних хвиль, запроваджених Радою ЄС проти екс-президента та його сина.

Тоді в Люксембурзі “заднім числом” скасували санкції, датовані 2014 роком, однак підтвердили чинність новіших санкцій, що діють від 2015 року.

Віктор та Олександр Януковичі оскаржили невигідний для себе вердикт у Євросуді (European Court of Justice) – вищій палаті Суду ЄС, яка розглядає апеляції щодо рішень, ухвалених першою інстанцією.

У рішенні, винесеному 19 жовтня 2017 року, зазначається, що “побоювання Віктора Федоровича Януковича та Олександра Вікторовича Януковича щодо упередженості української судової системи не можуть поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень проти них щодо дуже конкретних випадків розкрадання державних коштів”.

Також суд вважає, що позивачі не надали жодних доказів, які могли би поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень, винесених проти них в Україні.

“Рішення Європейського суду стосується лише однієї санкційної хвилі, яка діяла з березня 2015 по березень 2016 років і, відповідно, нині втратила чинність.

Однак воно свідчить про те, що спроби родини Януковича оскаржити наступні хвилі санкцій проти них (зокрема, запроваджені у 2016 та 2017 роках), напевно, також будуть невдалими”, – зазначає “ЄП”.

єс суд санкції янукович

Знак гривні
Знак гривні