Укртелеком Ахметова може повторити сценарій Приватбанку
Фонд державного майна приступив до процедури примусового розірвання договору про приватизацію "Укртелекому".
Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Liga.net.
Як зазначається, керівництво Фонду передало всі необхідні матеріали в свій юрдепартамент з метою ведення претензійно-позовної роботи щодо розірвання договору та повернення проданого за ним пакета акцій Укртелекому в державну власність.
Як пояснюють у фонді, за результатами проведеної в лютому 2017 року підсумкової перевірки виконання покупцем договору про приватизацію від 2011 року було встановлено, що ЕСУ (дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій в Укртелекомі) не виконує частину взятих на себе зобов'язань.
Зокрема, мова йде про необхідність внесення інвестицій в грошовій формі і створення і передачі в держвласність системи урядового зв'язку та відомчих мереж спеціального зв'язку.
Як повідомляє Фонд, в кінці лютого покупець намагався оскаржити результати перевірки в досудовому порядку. Але 22 березня комісія ФДМ повторно розглянула їх результати і вирішила не міняти рішення.
Автор зазначає, що в намірі ФДМ повернути Укртелеком у держвласність не все так однозначно.
Як повідомили кілька джерел видання на телеком-ринку, можливо, держава намагається укласти з СКМ угоду і намагається домогтися найкращих умов. Ці припущення підтверджують і нещодавні заяви голови фонду Ігоря Білоуса.
Відомство не в захваті від ідеї управління великою телеком-компанією. "...ми напевно отримаємо судовий процес на велику суму, яку не зможемо виплатити. Кому ми продамо його потім за 11 млрд гривень? Потрібен компроміс", - заявляв Білоус.
Як повідомляють співрозмовники на ринку, цей компроміс, швидше за все, буде досягнутий найближчим часом.
Полягати, за їхніми словами, він буде в тому, що держава в особі держбанків отримає в "Укртелекомі" неконтрольний пакет акцій (близько 40%) в обмін на реструктуризацію боргів і продовження ще на кілька років термінів їх виплати.
В кінці квітня в "Укртелекомі" пройдуть загальні збори. Як стверджують джерела, в їх ході в наглядову раду, швидше за все, будуть введені нові члени від держави. Вони розділять всі тяготи нагляду за активом разом зі ставлениками СКМ, пише автор.
"Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку України, компанія також є лідером ринку широкосмугового доступу в Інтернет.
Нагадаємо, що в конкурсі з приватизації "Укртелекому" в 2011 році брала участь всього одна організація (інвестиційний фонд EPIC), яка купила компанію за 10,5 млрд грн. Через рік вона перепродала "Укртелеком" компанії СКМ Ріната Ахметова.