Сирієць, який зробив селфі з Меркель, судиться з Facebook за фейки з його фото

Сирійський біженець, який став знаменитим завдяки селфі с канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель, позивається до Facebook. Він хоче покласти край фейковим новинам з його фотографією.

6 лютого, в окружному суді міста Вюрцбург на півдні Німеччини відбудуться слухання у справі, яка може стати важливим прецедентом у боротьбі з поширенням неправдивої інформації в соцмережах.

Цього разу відповідачем став інтернет-гігант Facebook, а позивачем - сирійський біженець Анас Модамані, який уславився своїм селфі з канцлеркою ФРН Анґелою Меркель.

Модамані стверджує, що Facebook не перешкоджає поширенню фейкових новин, у яких його називають терористом та приписують різноманітні кримінальні злочини.

"Кляті мігранти спалили бездомного на Різдво"

Нещодавно несумлінні користувачі Facebook звинуватили біженця в тому, що він спільно з кількома мігрантами з Лівії та Сирії намагався спалити на Різдво бездомного, коли той спав.

Відповідне фейкове повідомлення з фотографією Модамані отримала понад 500 тисяч репостів. Проте Facebook вирішив, що цей випадок не порушує стандарти спільноти, та відмовився видалити фейкову новину.

За словами адвоката Модамані, в соцмережі досі можна знайти фото його клієнта з образливими коментарями.

"Брюссельський смертник"

Навесні 2016 року багато хто вирішив, що сирієць дуже схожий на терориста Наджима Лаашрауі, який підірвав себе 22 березня в аеропорту Брюсселя.

На додачу до цього багато коментаторів звинуватили Меркель в тому, що вона сфотографувалася "з одним з брюссельських смертників". Російські ЗМІ також підхопили цю інформацію, а багато з них назвали фото "сенсаційним".

Facebook грішить не вперше

Адвокат сирійця не вперше намагається притягнути до відповідальності популярну соціальну мережу. Так, у листопаді 2016 року прокуратура Мюнхена розпочала слідство у зв'язку з можливим порушенням компанією законодавства ФРН, яке забороняє розпалювання расової та соціальної ворожнечі.

Якщо Facebook відмовиться боротися з поширенням наклепів на Модамані, адвокат сподівається стягнути з інтернет-гіганта компенсацію у розмірі 250 тисяч євро.

Детальніше на Німецькій хвилі

соцмережі скандал Facebook меркель німеччина

Знак гривні
Знак гривні