ОНОВЛЕНО: Компроміс із Нідерландами щодо угоди з Україною можливий за 2-3 дні

ОНОВЛЕНО 13 грудня 2016-ого року о 11.17 год

Посол ЄС в Україні Юґ Мінґареллі прогнозує досягнення компромісу з Нідерландами щодо Угоди про асоціацію з Україною у найближчі дні, - передає РадіоСвобода.

«Зараз, в цей самий момент, влада Нідерландів спілкується з лідерами Європейського союзу, щоб знайти рішення, як ми це називаємо, голландських труднощів. Ми впевнені, що цього тижня, в найближчі 2-3 дні, рішення буде знайдено», – сказав Мінґареллі в Харкові.

У проекті ухвали, який підготували Нідерланди, наразі бракує першого пункту – в ньому Нідерланди хотіли б бачити підтвердження, що угода не є першим кроком до майбутнього членства України в ЄС. Проти цієї вимоги виступають деякі східноєвропейські країни-члени, в першу чергу Польща.

Посол наголосив, що на сьогодні значна частина положень Угоди про асоціацію ЄС з Україною вже впроваджується. «27 країн уже ратифікували Угоду про асоціацію. Зараз нідерландська влада спілкується з лідерами Європейського союзу, щоби знайти рішення для, як ми це називаємо, голландських труднощів», – сказав посол.

Раніше, 12 грудня, Агентство Reuters повідомляло, що Нідерланди підготували проект рішення керівників країн Європейського союзу з низкою поступок, без яких ця країна не ратифікує Угоду про асоціацію між ЄС і Україною, - передає РадіоСвобода.

За повідомленням, що наразі не підтверджене з інших джерел, Нідерланди хочуть, щоб керівники країн Євросоюзу ухвалили: угода не передбачає ніяких нових зобов’язань ЄС перед Україною в галузі гарантій безпеки і надання додаткової фінансової допомоги, а також не надає громадянам України права «вільно жити і працювати» у країнах ЄС.

Керівники країн ЄС зберуться на саміт – засідання Європейської ради – в четвер, і одним із його питань є ратифікація Нідерландами Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною.

Фото - УНІАН.

Нідерланди є єдиною країною ЄС, що не ратифікувала цієї угоди за результатами референдуму, більшість учасників якого виступили проти такої ратифікації. Уряд прем’єр-міністра Марка Рютте виступає за ратифікацію, але заявляє, що має взяти до уваги результати референдуму.

Як компроміс Нідерланди пропонують, щоб ЄС виступив із офіційним документом про обмеження щодо України, які не має зняти ця угода, і заявляють, що без такого документа остаточно відмовляться ратифікувати її.

Попередніми днями серед вимог Нідерландів називали також те, що ЄС мав би заявити, що угода не передбачає майбутнього членства України в Європейському союзі.

РадіоСвобода

єс асоціація референдум

Знак гривні
Знак гривні