Washington Post: Україна далеко не в топі отримувачів західної допомоги (ІНФОГРАФІКА)
Часто запитують, чи багато ми отримуємо допомоги. Ми не входимо до топ-десятки країн-реципієнтів допомоги ні США, ні ЄС. На 2017 для України передбачено 224 мільйони доларів допомоги розвитку і 70 мільйонів військової допомоги. Нижче - інфографіка Washington Post із деякими поясненнями українською.
Топ-10 країн, яким допомагають США:
Блакитним позначено допомогу розвитку, помаранчевим - військову допомогу. Сума в мільярдах доларів.
Втім, у 2017 році США таки планують надавати Україні більше допомоги, ніж будь-якій іншій країні в Європі. Це також більше за всі країни Західної півкулі - але сума менша, ніж ті, які надходять багатьом країнам Азії й Африки.
Зауважимо, що це запит адміністрації Обами - й не факт, що він повністю буде задоволений.
Перша картограма, блакитна - допомога розвитку (в Африці це переважно - боротьба з хворобами, в Афганістані - спроба завоювати серця афганців)
Друга картограма, помаранчева - військова допомога
Як вказує Washington Post, тут чітко видно військові пріоритети США - всі країни в одній зоні, від Єгипту й до Афганістану, звісно, виключаючи "ворога" - Іран.
Багато зі стратегічних партнерів США тут відсутні тому, що вони зброю у США просто купують. Втім, деякі з реципієнтів військової допомоги також паралельно купують зброю, як-от Ірак та Ізраїль:
США надає більше допомоги, ніж будь-яка інша сила у світі - й продає понад половину всієї зброї у світі.
Детальніше на Washington Post (англійською)
Лінк - Олена Трегуб