Європарламент 5 вересня заслухає доповідь, яка відкриє шлях до безвізу для України

ОНОВЛЕНО 2.09, 12.40: 5 вересня буде розглянуто доповідь Марії Габріель у Комітеті Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE). У доповіді вона пропонує ухвалити рішення про безвіз ( драфт доповіді). Після розгляду доповіді комітет - у разі позитивного рішення, яке практично гарантоване - рекомендує Європарламенту ухвалити рішення про перенесення України до списку безвізових країн.

І тоді вже Європарламент розгляне резолюцію про безвіз для України на одному з пленарних засідань, причому найближча пленарна сесія починається аж 12 вересня.

Після ЄП рішення розгляне Рада ЄС, найімовірніше в конфігурації міністрів юстиції та внутрішніх справ (JHA), потім відбуватиметься "тріалог", узгодження законодавчих змін між гілками влади, потім - публікація рішення в офіційному Віснику ЄС, і ще через двадцять днів - набуття ним чинності.

Габріель у проекті документу констатує, що Україна “досягла необхідного прогресу та виконала всі необхідні критерії для ухвалення такого рішення (про безвізовий режим)”.

Доповідачка зазначила, що скасування візових зобов’язань для громадян України, які мають біометричні паспорти, буде становити “конкретне досягнення”. Також лібералізація візового режиму продовжить поглиблювати контакти між людьми.

Пані Габріель врахувала в доповіді також міграційні ризики, зазначивши, що станом на сьогодні відмова в наданні віз ЄС українським громадянам становить лише 2%.

“Доповідач переконана, що, голосуючи за цю пропозицію Комісії, Європейський парламент підтвердить принцип, коли кожна країна, яка виконає всі необхідні критерії, може отримати лібералізацію візового режиму”, – йдеться у проекті доповіді.

Нагадаємо, 11 липня у Києві єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган висловив сподівання, що питання про безвізовий режим з Україною може бути вирішено найпізніше в жовтні.

Європа візи

Знак гривні
Знак гривні