Вночі під Оболонським судом тривало протистояння. Торнадівці оголосили вимоги

Увечері ситуація під Оболонським районним судом Києва, де перебувають обвинувачені з роти “Торнадо”, знову загострилася: при спробі протестувальників пройти крізь кордон правоохоронців на територію суду зав’язалася бійка із застосуванням піротехніки. Про це повідомляє "Новинарня", посилаючись на телеканал “112 Україна”.

До суду прибули ще два народні депутати – члени фракції Радикальної партії Ігор Мосійчук та Андрій Лозовий. Раніше під судом разом з активістами в камуфляжі перебував нардеп від “Самопомочі” Семен Семенченко.

“Зараз ситуація біля Оболонського райсуду нестабільна, тому що, коли вийшли народні депутати, вони хотіли щоб пропустили всередину журналістів, але нацгвардійці нас туди не пустили… Почалася бійка із застосуванням сльозогінного газу, в хід пішли фаєри та димові шашки. Також мітингувальники почали кидати шини в бік нацгвардійців. Бійці Нацгвардії повністю оточили Оболонський райсуд для того, щоб ніхто не міг туди пройти. Зараз мітингувальники стоять біля нацгвардійців, жодних дій вони не роблять”, – розповів кореспондент.

Як відомо, в Оболонському суді 2 серпня відбувалося засідання у справі бійців добровольчої роти “Торнадо”, яких обвинувачують у зґвалтуваннях та розбоях в АТО. Під судом відбувалися сутички з активістами й добровольцями, які підтримують підсудних.

Суд триває з літа 2015 року і є закритим з огляду на сексуальні подробиці, що оприлюднюються під час засідань та зачіпають честь і гідність потерпілих.

Засідання перенесено на ранок 3 серпня.

Вісім підсудних із “Торнадо” після 23:00 залишаються в скляному відсіку в залі суду. До них пустили кореспондента каналу “112”, який транслював у прямому ефірі вимоги “торнадівців”: передусім – відкрите й прозоре судове засідання, повернення судді й продовження процесу.

“Народ має право знати, хто є “Торнадо” – герої чи мародери. І ми в першу чергу зацікавлені у відкритому процесі”, – сказав один із підсудних.

Поліція відкрила два кримінальні провадження за фактом сутичок під судом 2 серпня – за статтями “групове порушення громадського порядку” та “опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу…”

Після 0:00 мітингувальники залишалися під Оболонським судом. Там же – близько 300 працівників поліції.

Активісти робили спроби перекрити рух на прилеглій вулиці. Правоохоронці розблокували вулицю.

протест торнадо суд війна київ

Знак гривні
Знак гривні