Слідом за народним блокуванням, Україна зупиняє транзит російських фур. Росія - рух українских

Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією України.

Раніше в різних регіонах почалося "народне блокування" російських фур

ілюстрація з відомого анекдоту про "нехай щастить" і "н..й шастать"

За результатами урядової наради, яка відбулася вранці 15 лютого, Міністерство інфраструктури та Міністерство закордонних справ України вживуть відповідні заходи, інформує прес-служба Кабінету міністрів.
"Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії", - сказано в повідомленні.

"До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України", - заявляє уряд.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив, що у зв’язку з тим, що РФ порушила правила й процедури СОТ і в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажівок територією Росії, МЗС України невідкладно направило ноту Росії з вимогою пояснити такі незаконні дії.

"До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України", - заявив Яценюк.

"Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, поновити транзитний рух українських автотранспортних засобів", - додав він.

Прем’єр зазначив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами Європейського Союзу та звертається до країн-членів ЄС щодо виконання Російською Федерацією базових принципів Світової організації торгівлі.

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері транспорту заявила, що станом на ранок понеділка, 15 лютого, затримала вже 152 українських вантажівки – документи на них вилучено, машини поставили на спецстоянки.

Рух вантажних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, на території Росії призупинили 14 лютого у відповідь на блокування російських фур активістами в Україні.

Наприкінці грудня 2015 року Кабмін у відповідь на запровадження Росією санкцій щодо України ввів заборону на ввезення деяких російських товарів.

1 січня 2016 року уряд РФ ввів обмеження на транзит через свою територію вантажів з України до Казахстану: вантажі мали слідувати через Білорусь і тільки через два пункти пропуску на кордоні Білорусі та РФ, і через три - на кордоні РФ і Казахстану.

У січні повідомлялося, що Україна не заборонятиме російський транзит через свою територію, аби не порушувати міжнародне торговельне законодавство.

У лютому повідомлялося, що Україна видала РФ дозволи на транзитне перевезення вантажів і нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом. Аналогічні дозволи Україні на паритетних засадах надала Росія.

Україна вже опрацьовує "шовковий шлях" для доставки вантажів від кордону Євросоюзу до кордону Китаю в обхід території Росії. Однак він поки що дорожчий і довший за варіант через РФ.

Росія теж

Станом на ранок 15 лютого інспектори Ространснагляду затримали 152 українські вантажівки у відповідь на блокування російських машин в Україні, повідомили у російському відомстві.

У Ространснагляді відзначають, що машини відправляють на спеціальну стоянку до подальших розпоряджень міністерства транспорту РФ. Інспектори складають протоколи вилучення з описом документів.

12 лютого українські активісти почали блокувати російські вантажівки. Незабаром міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін заявив, що Росія не зможе "просто так" провозити через українську територію товари в Євросоюз.

Блокування відбувалися на Закарпатті, в Чернівецькій, Львівській, Волинській і Житомирській областях.

Вантажівки з російськими номерами добираються з Білорусі до ЄС через Україну, оскільки раніше Польща перекрила їм рух.

автомайдан україна росія економіка волинь закарпаття

Знак гривні
Знак гривні