Фірташ таки злякався їхати в Україну

Олігарх Дмитро Фірташ вирішив відкласти своє повернення в Україну.
Відповідну заяву у вівторок оприлюднено на сайті Федерації роботодавців України.

"Мені дуже прикро, що сьогоднішня українська влада здійснила безпрецедентні кроки та зробила усе, щоб зірвати мій приїзд в Україну", - вказано в коментарі бізнесмена.

Фірташ нагадав, що 2 грудня у Києві відбудеться з'їзд Федерації роботодавців України, на якому він мав представити так званий "План модернізації України".

Олігарх звинуватив українську владу в "зриві економічних реформ", а дії щодо себе назвав "злочинними".

Я вважаю дії української влади по відношенню до мене злочинними та розцінюю їх як політичні переслідування", йдеться в заяві, яку цитує УП.

Як відомо, 29 листопада міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що за фактом клопотання Мін'юсту США Дмитро Фірташ буде затриманий Нацполіцією одразу після прибуття до Києва.

30 листопада командир батальйону Азов" Андрій Білецький заявив, що бійці батальйону мають намір заарештувати олігарха, тільки-но він приїде в Україну, якщо цього не зроблять правоохоронці.

Як відомо, Україна анулювала всі дозволи на вліт чартерних рейсів не української реєстрації в ніч на 28 листопада. За словами джерела "Української правди" в Адміністрації президента, причиною може бути небажання пустити в Україну Фірташа.

Фірташ був арештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом влади США.

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не залишати Австрію.

30 квітня 2015 цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну.

корупція фірташ сша австрія суд

Знак гривні
Знак гривні