Європейці не повелися на ротацію, яку Порошенко назвав виконанням вимог ЄС
Зокрема, Джованні Кесслер відмовився від псевдоротації, яку Порошенко назвав "виконанням вимог ЄС". Каже, що вимоги – інші, - повідомляє Європейська правда.
Втім, Генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (яке є складовою управлінської структури ЄС) Джованні Кесслер відмовився від призначення до конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора за квотою ВР, але готовий увійти до її складу за квотою ГПУ.
Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, емоційно коментує: "Кеслер поховав схему Порошенка, якою той намагався не лише розвести ЄС по конкурсній комісії з обрання антикор.прокурора, а й викинути з неї представника США. Порошенку так потрібно обрати контрольованого антикор.прокурора, що заради цього він готовий обманювати і сваритися з ЄС і США. Тож потім не питайте, чому у протистоянні з Росією ніхто за Україну вписуватися особливо не буде."
Нагадаємо, Порошенко в п’ятницю вже заявив, що таким чином він нібито "виконав вимоги ЄС".
Однак, як з’ясувалося, українська влада не спитала про згоду самого Кесслера на таку ротацію.
"Я дізнався про це з повідомлень у ЗМІ. Якби вони особисто спитали мене про таку номінацію – я би відмовив.
Я не готовий до участі у роботі комісії, якщо йдеться про те, що я маю замінити іншу людину, яка вже призначена за квотою Верховної ради", - заявив європейський посадовець.
Він наголосив, що не бачить потреби взагалі міняти будь-кого з квоти ВР.
Водночас, він наголосив, що в ЄС лишаються претензії до квоти Генпрокуратури у складі комісії, тому надасть згоду на призначення по цій квоті, якщо українська влада буде на це готова.
Ставка - безвізовий режим з ЄС та фінансова допомога Заходу
Нагадаємо, між українською владою з одного боку та ЄС і США з іншого точиться дискусія щодо складу конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора.
Останні наполягають, що присутність у її складі декількох прокурорів, в тому числі одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука, може призвести до невизнання чесності всього конкурсу.
Як відомо, від успіху у формуванні антикорупційної прокуратури залежить значна фінансова допомога з боку ЄС, МФВ та Світового банку.
Крім того, це питання - поряд із недискримінацією людей - є одним із питань, від яких залежить безвізовий режим для українців для подорожей до ЄС