Бійці розформованої роти Торнадо відмовляються роззброюватися і погрожують збройним опором

Бійці роти "Торнадо" зачинилися на своїй базі у приміщенні школи в Луганській області й готові використати зброю.

Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, - пише Еспресо.

Станом на 22:20 МВС заявило, що ситуація "під контролем".

Про це Еспресо.TV повідомив голова Департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

"Там все спокійно. Триває забезпечення роботи по слідчим діям військової прокуратури", - сказав він.

Артем Шевченко нагадав, що на місці працюють заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий та начальник ГУ МВС Київської області Вадим Троян.

Нагадаємо, сьогодні, 18 червня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти "Торнадо".

17 червня головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що 8 бійців "Торнадо" були затримані за катування і зґвалтування.

Бійці "Торнадо", у свою чергу, відмовляються роззброюватися та погрожують стріляниною, сказав головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Вони, чисельністю 170 людей, "окопалися" на своїй базі в Сєвєродонецьку.

Геннадій Москаль заявив, що "Торнадо" можуть визнати незаконним збройним формуванням.

П’ять разів судимий ротний

Заступник генерального прокурора України – головний військовий прокурор Анатолій Матіос - провів термінову прес-конференцію в приміщенні Луганської обласної прокуратури в Сєверодонецьку, де розповів, чому затримано вісьмох працівників окремої роти "Торнадо".

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні у кримінальному провадженні, яке було зареєстроване в березні поточного року за статтями 255 (створення злочинної організації), 127 (вчинення насильницьких дій, пов’язаних зі статевим насильством) і 115 (вбивство) та інших, за фактом створення міліціонерами окремої роти патрульної служби особливого призначення "Торнадо" управління МВС України в Луганській області злочинної організації та вчинення її співробітниками злочинних дій особливої тяжкості слідчими військової прокуратури було затримано в містах Києві, Львові, Дніпропетровську та Сєверодонецьку вісім осіб – працівників окремої роти "Торнадо", в тому числі командира цього підрозділу лейтенанта міліції Руслана Онищенка", - наголосив Матіос.

За його словами, Онищенко, раніше п’ять разів засуджений, починаючи з січня до середини березня створив за місцем дислокації підрозділу в місті Привілля (Лисичанська міська рада) злочинне угруповання і спонукав підлеглих до вчинення особливо тяжких злочинів: позбавлення волі деяких місцевих жителів і їх неодноразового нелюдського катування. Зокрема, у підвальному приміщенні Привільнянської школи, де були заготовлені засоби для катування, відбувалось групове згвалтування чоловіка членами угруповання у збоченій формі з фіксацією процесу на відео.

Матіос звернув увагу преси на активізацію дій "частини українського суспільства, у тому числі деяких народних депутатів, спрямованих на дискредитацію слідства у справі "Торнадо" та на обілення репутації Онищенка та його подільників. Це при тому, що слідством зібрано докази у справі, отримані заяви постраждалих, зібрані результати медичної експертизи, яка доводить факти катувань, наголосив Матіос.

Головний військовий прокурор змушений був прямо звернутись до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у зв’язку з тим, що підрозділ української міліції у кількості 170 осіб, які озброєні не тільки стрілецькою зброєю, а й важким озброєнням, у тому числі бронетанковою технікою, заявив, що у випадку наближення оперативної групи, а також засобів підсилення, які виділила Національна гвардія України, до місця дислокації, військовослужбовці роти можуть відкрити вогонь на ураження. Він висловив сподівання, що міністерство сприятиме блокуванню та роззброєнню міліціонерів, які відмовляються підкорятись закону.

Про подальший перебіг подій навколо роти "Торнадо" головний військовий прокурор обіцяв оперативно інформувати громадськість.

луганщина торнадо кримінал онищенко

Знак гривні
Знак гривні