DIY - як зробити самому сонячний колектор із бляшанок (ФОТО)

Цей простий і недорогий сонячний колектор для додаткового опалення будинку нагріває повітря безпосередньо. Найцікавіше, що сонячна панель майже повністю виконана з порожніх алюмінієвих банок.

Корпус для сонячного колектора виконано з дерева (фанера 15 мм), а його передню панель з оргскла / полікарбонату (ви можете також використовувати звичайне скло), товщиною 3 мм.

На задній частині корпусу встановлена ​​скловата або пінопласт (20мм) в якості ізоляції.

Геліоприймач зроблений із порожніх бляшанок з-під пива або інших напоїв, які пофарбовані матовою чорною фарбою, стійкою до високих температур.

Верхня частина (кришка) банки спеціально розроблена для забезпечення більшої ефективності теплообміну між повітрям і поверхнею банки.

(Прохання дотримуватися технології).

Коли сонячно, незалежно від зовнішньої температури, повітря нагрівається в банках дуже швидко. Вентилятор повертає повітря назад з підігрівом повітря - і в кімнаті тепло.

1. Готуємо банки.

Для початку ми зібрали порожні банки, з яких складемо панелі сонячних батарей. Треба мити банки відразу, як тільки вони починають поширювати запахи. Увага! Банки, як правило, зроблені з алюмінію, але є також деякі із заліза. Банки можуть бути перевірені за допомогою магніту.

У днищі кожної баночки вставляється пробійник (або цвях) і робляться акуратні отвори, хоча можна і просвердлити дрилем. Потім вставляється супорт відповідно з малюнком.

Замість цього, Ви можете використовувати спеціальні інструменти або великі хрестові викрутки.

Верхня частина банки ріжеться ножицями і згинається так, щоб вийшов «плавник». Його місія полягає у сприянні турбулентному потоку повітря, щоб зібрати якомога більше тепла від нагрітої стінки банки. (Прохання дотримуватися технології) Все це необхідно зробити до склеювання банок.

2. Видаляємо жир і бруд з поверхні банки.

Будь-який синтетичний засіб для знежирення буде служити досить добре для цієї мети. Знежирення виконувати тільки на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.

3. Садимо банки на клей.

Стрічка клею або силікону на банці стійка до високих температур, принаймні до 200 ° C. Є також продукти для склеювання, які можуть витримати до 280 ° C або 300 ° C.

Денце банки і верх - ідеально підходять один до одного, акуратно нанесіть клей. Детально розріз склеєних банок можна побачити на малюнку.

Щоб не промахнутися з вертикаллю-горизонталлю, краще заздалегідь зробити шаблон з двох дощок, збитих цвяхами під кутом 90 градусів.

Шаблон на малюнку, буде надавати підтримку під час сушіння банок з метою одержання прямої труби - сонячного тунелю.

4. Робимо каркас.

Коробки впускної і випускної частини зроблені з дерева або алюмінію, товщиною 1 мм; зазори в краях закриваються клейкою стрічкою або термостійким силіконом. Круглі отвори за розміром банок виконані спеціальною насадкою на дрилем, або буром.

5. Склеюємо коробку.

Клей сохне дуже повільно. Не забудьте дати йому висохнути протягом принаймні 24 годин.

6. Теплоізоляція сонячного колектора.

Між секціями застосовується ізоляція - зі скловолокна або пінопласту. Все це закривається кришкою з тонкої фанери. Зверніть особливу увагу на ізоляцію навколо отвору для входу і виходу повітря в сонячному колекторі.

7. Кріплення сонячного колектора.

Далі слід встановити «вуха» - кріплення, за допомогою якого колектор кріпиться до стіни, і захистити деревину захисною фарбою. Потім порожню коробку необхідно розмістити на стіні і намітити місце, де буде отвір для входу гарячого повітря і виходу холодного. У пробиті в стіні отвори вставляється труба з підручного матеріалу.

Пофарбуйте все в матовий чорний колір

Вкрийте оргсклом

Важливе зауваження: Ця конструкція не може накопичувати теплову енергію, яку вона виробляє. Якщо вночі прохолодно, то колектор краще закрити, інакше будинок буде вистигати. Це може бути вирішено простим способом - шляхом установки клапана або засувки, що дозволить зменшити втрати тепла.

Диференційний термостат управляє роботою вентилятора і вмикається / вимикається. Цей термостат можна купити в магазинах електронних компонентів. Пристрій має два датчика. Один встановлений у верхній отвір для теплого повітря, інший - всередині нижнього каналу прохолодного повітря Колектора. Якщо Ви грамотно встановили поріг температури, сонячний колектор може виробляти в середньому близько 1-2 кВт енергії для опалення. Це в основному залежить від того, наскільки сонячний день.

Джерело: ibigdan, оригінал - econet

екологія енергія diy

Знак гривні
Знак гривні