Уряд пом'якшив антикорупційний законопроект. МВФ проти

Міжнародний валютний фонд надав Україні свої пропозиції до закону про Національне антикорупційне бюро.

Про це на засіданні профільного парламентського комітету в Києві повідомив глава представництва МВФ в Україні Жером Ваше.

"Ми виступали за створення Антикорупційного бюро. Ми вважаємо, що воно повинно мати значні повноваження і бути незалежним. Воно повинно бути підзвітним", - сказав він.

Ваше додав, що зміни, внесені в законопроект в останній момент, значно послабили бюро.

"Є можливості для поліпшення цього закону. Ми звернули увагу уряду на ті проблемні місця, які могли б бути поліпшені", - сказав він.

"По-перше, важливо, щоб бюро було предметом ретельного зовнішнього контролю. По-друге, бюро повинно мати прямий доступ до будь-якої інформації, яка потрібна йому для проведення розслідування. В отриманні цієї інформації, воно має бути незалежним від інших органів і судових рішень. По-третє, повинна бути влаштована перевірка попередньої діяльності осіб, які претендують на роботу в бюро. По-четверте, члени та працівники бюро повинні оприлюднити свої доходи. По-п'яте, чиновники повинні публічно оприлюднити всі подарунки", - розповів Ваше.

Він додав, що максимальна незалежність повинна бути надана спеціальним прокурорам.

Нагадаємо, 23 жовтня Порошенко підписав низку антикорупційних законів, один з яких передбачав створення Національного антикорупційного бюро України.

уряд мвф корупція кабмін

Знак гривні
Знак гривні