У Туреччині - масові арешти опозиційних журналістів (ФОТО)

У Туреччині заарештований Акрам Думанлі - головред однієї з найбільших газет Zaman, опозиційної правлячому режиму Реджепа Тайіпа Ердогана. Про це повідомляє АFP.

Як пише 9.co.il, турецькі поліцейські зі спецпідрозділу з боротьби з терором прибули 14 грудня до редакції "Заман" в Стамбулі. Проте поліція була змушена відступити через протест читачів, які зібралися біля будівлі редакції. Вони вигукували "Пресу не можна змусити мовчати!".

Працівники газети та її читачі заздалегідь дізналися про заходи поліції завдяки анонімному повідомленню в "Твіттері", який попередив про початок полювання влади на неугодних журналістів.

За даними ЗМІ, 14 грудня у Туреччині затримано 23 людини по всій країні за підтримку руху Фетхуллаха Ґюлена - ісламського громадського діяча, давнього супротивника Ердогана, який проживає в США.

Серед затриманих є співробітники поліції, журналісти та телевізійні продюсери.

Як зазначають правозахисники, Ердоган оголосив війну незалежним ЗМІ, а головним противником глави держави стала консервативна "Заман", яка на думку Ердогана, пов'язана з Ґюленом.

Турецька влада раніше висунула звинувачення проти прихильників Ґюлена. Їх звинувачують у спробах здійснити державний переворот.

Ердоган покладає на Ґюлена відповідальність за корупційний скандал, який спалахнув рік тому, і сліди якого ведуть у вищі ешелони влади.

За інформацією ЗМІ, найближчим часом правоохоронні органи мають намір затримати ще 150 журналістів, причетних до викриття корупційних скандалів у владних структурах і критиці режиму Ердогана.

Українська правда

Відео від Аль-Джазіри:

змі цензура туреччина

Знак гривні
Знак гривні