Основою децентралізації має бути громада, а НЕ область

Надаючи Донбасу право обирати своїх кандидатів на посаду губернаторів, Україна ризикує отримати "країну в країні". Для того, щоб цього не сталося потрібно проводитися децентралізацію влади.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав професор політології Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань.

"Коли Ахметов, Новінський, чи Єфремов кажуть, мовляв, дайте нам автономію. Дайте можливість обирати керівників областей — це насправді феодалізація. У цьому випадку вони не хочуть реформи місцевого самоврядування. А хочуть збільшення повноважень на рівні області. Тому повинна проводитися децентралізація. Базовою основою для децентралізації має бути громада - селище, місто, а не область", - пояснив Гарань.

Він також зауважив, що зараз рай- та облради позбавлені своїх виконкомів. "Виконавча влада сконцентрована у держадміністраціях. Це не правильно".

"Облдержадміністрації та райдержадміністрації повинні зберегти за собою контролюючу функцію за дотриманням законності. А рай- та облради мають отримати свої виконкоми, - переконаний — експерт. Тобто має бути зміна функцій — не потрібно віддавати всю владу губернаторам".

Водночас, на думку Гараня, ніяких прямих виборів керівників областей не повинно бути. "Це те, що нам нав'язує Росія. Бо це шлях до феодалізації", - сказав експерт.

самоорганізація

Знак гривні
Знак гривні