Парламент на долоні. Створено сайт, який дозволяє відслідковувати ефективність роботи депутатів

Громадянська мережа ОПОРА презентувала сайт rada.oporaua.org, який допоможе громадянам стати більш поінформованими про діяльність парламенту та спростить роботу журналістів у підготовці матеріалів.

«Через інформаційний портал оприлюднюватимуться матеріали в форматі відкритих даних, що досі не доступно на офіційному сайті Верховної Ради України. Таким чином, кожен зможе отримувати зведену аналітичну інформацію, яка поновлюється в режимі живого часу, а не статичні таблиці чи вордівські документи. Ми також сподіваємось, що сумлінні народні депутати будуть зацікавлені в нашій роботі, а не ігноруватимуть, чи критикуватимуть її. Практика відкритих даних дозволяє системно оцінювати роботу парламентарів», – пояснює координатор виборчих і політичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

(Поки що ми не знайшли можливостей отримувати з сайту "відкриті дані", про які говорить Ольга Айвазовська, можливо цей аспект з'явиться у майбутньому. До речі, найкращим зразком сайту про парламент був і залишається англійський "They work for you", подивіться наприклад як продумано зроблена сторінка кожного депутата, включно з можливістю слідкувати за всіма його промовами, і навіть побачити як він голосував по основним темам англійської політики за останні 10 років - ред.)

Сайт rada.oporaua.org пропонує цілий спектр інформації про Верховну Раду:

У розділі «Статистика» публікуються рейтинги депутатів, «кабінети» обранців з довідковою інформацією, присутністю їх на голосуваннях та на засіданнях профільних комітетів. Також можна переглянути статистику голосувань по фракціях за усі законопроекти ВРУ VII скликання. Завдяки сайту виборці матимуть змогу в автоматичному режимі порівняти сумісність голосування фракцій.

Журналісти ОПОРИ ретельно стежать за подіями у Верховній Раді і не тільки. Новини із зали засідань, про роботу комітетів, а також аналітичні звіти ОПОРИ про парламент розміщені у розділі «Читати».

ОПОРА спільно з «5 каналом» продукують телепрограму «Дорогі депутати». На сайт щотижня додається свіжий випуск передачі. Окрім того, в однойменному розділі сайту також зберігаються фотозвіти конференцій, круглих столів та інших подій, які стосуються питань парламентаризму та роботи ВРУ VII скликання.

У розділі «Документи» можна ознайомитися з протоколами засідань парламентських комітетів та відповідями на запити ОПОРИ стосовно роботи Верховної Ради.

Також ОПОРА слідкує за публікаціями народних депутатів у соціальній мережі Twitter, які можна переглянути на сайті.

ініціатива верховна рада інтернет

Знак гривні
Знак гривні