У Ніжині хочуть закрити єдину книгарню, де можна купити літературу українською мовою

Народні депутати України від «Удару» Ірина Геращенко та Марія Матіос вимагають від міністерства освіти України і ніжинської влади припинити свавілля та відмовитися від планів щодо закриття єдиної у місті книгарні «Освіта».

«Ударівки» направили відповідні депутатські звернення міністру освіти Табачнику, ніжинському міському голові і ректору місцевого вузу, які ухвалили рішення про виселення з приміщення книжкового магазину.

Геращенко та Матіос наголосили, що книгарня «Освіта» працює з 1960 року і є єдиним спеціалізованим книжковим магазином у Ніжині, послугами якого користуються студенти, учні та вчителі всього району.

Магазин має асортимент у 3 тисячі назв книжок, 95% з яких українською мовою. «Спроба закрити книгарню – є грубим порушенням Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», - наголошують народні депутати.

Геращенко та Матіос вважають, що комісія з майнових питань підприємств, установ та організацій, що належить до сфери управління міністерства освіти і науки України, яка без будь-яких підстав та аргументації, відмовила книгарні у продовженні договору оренди - не просто порушила закон, а й «забула» про важливу гуманітарну і просвітницьку місію книгарні.

«Ударівки» стверджують, що замість книгарні, яка працює на території педагогічного університету імені Гоголя, керівництво цього вузу планує відкрити приватну поліграфічну фірму, передає прес-служба "Удару". Геращенко і Матіос наголосили, що колектив книгарні вже заявив свій протест проти спроб виселення і готовий до страйку. Своє обурення, додали народні депутати, висловили і студенти, інтелігенція, українські письменники.

Геращенко та Матіос вимагають від місцевої влади і міносвіти дотримуватися норм закону про захист майна книгарень та наголошують на необхідності розгляду цього питання на найближчій сесії міськради Ніжина.

«Дивно, що в місті, яке має статус університетського, закривають книгарню. Натомість, попри закон, в студмістечку спокійно працює гастроном із відділом алкогольних напоїв і це мало турбує і ректорат, і профільне міністерство. Ми не дамо закрити книгарню і залишити місто без української книги", - заявляють народні депутати.

мова освіта книги чернівщина

Знак гривні
Знак гривні