Колесніченко ліпить «донецьку» греко-католицьку церкву

В Україні завдяки старанням відомого українофоба нардепа-регіонала Вадима Колесніченка незабаром може бути створена альтернатива Української греко-католицької церкви (УГКЦ).

"Підгорецькі отці", ще недавно вважалися однією з безлічі "сект-одноденок", ось-ось офіційно отримають статус Української правовірної греко-католицької церкви (УП ГКЦ), пише Gazeta.ua з посиланням на ZN.UA.

"Є всі підстави припускати, що багаторічні спроби перешкодити офіційній реєстрації цієї церкви з боку державних органів у справах релігій незабаром зійдуть нанівець. По-перше, навіть в українських чиновників іноді закінчуються відмовки. А по-друге, "пігорецькім отцям" є що запропонувати нинішній українській владі", - зазначає видання.

Читайте також: Услід за Колесніченком до цькування греко-католиків долучилися московські попи

З усього депутатського корпусу в "заступники" священноначаліє УП ГКЦ вибрало нардепа від Партії регіонів Вадима Колесніченка. У листі депутату вони виступили з критикою діяльності чиновників Міністерства культури і Львівської ОДА, а також "масонів", преси та священноначалія УГКЦ.

Підгорецькі отці

Владика УП ГКЦ Маркіян Гітюк стверджує, що діяльність УГКЦ спрямована на боротьбу проти УП ГКЦ і одночасно - з чинною владою. Також він просить депутата посприяти отриманню "підгорецькімі отцямі" статусу офіційної церкви.

"Православну церкву Міністерство культури з політичних мотивів ділить і реєструє 5 православних церков, а для Греко-Католицької Церкви УГКЦ штучно утримує монополію, щоб вона могла і політично маніпулювати громадськістю", - пише газета.

Вадим Колесніченко не залишив без уваги лист владики Маркіяна Гітюка. Він направив міністру культури Михайлові Кулиняку лист з проханням розглянути звернення УП ГКЦ щодо реєстрації та вжити відповідних заходів.

УП ГКЦ також направила лист схожого змісту від імені "громадських організацій із Західної України" прем'єр-міністру Миколі Азарову. Тут автори акцентують увагу влади на антиурядовій діяльності священноначалія УГКЦ (згадуються імена кардинала Любомира Гузара і архіепісопа Львівського Ігоря Возняка) та їх світських союзників, які суміщають боротьбу з УП ГКЦ з підтримкою Юлії Тимошенко.

Лідер "підгорців" Ілля Антонін Догнал

Прем'єр-міністра попереджають, що в разі негативних рішень щодо УП ГКЦ "... на Львівщині дійде до антиурядового політичного путчу. Якщо підтримаєте законну реєстрацію УП ГКЦ, то монополія антиурядових сил УГКЦ на Західній Україні буде зломлена".

політика колесніченко Церква релігія абзац влада

Знак гривні
Знак гривні