81% українців не планують народжувати дітей

Переважна більшість українців не планують найближчим часом народжувати дітей.

Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене з 22 березня по 1 квітня 2012 року компанією Research & Branding Group.

81% не планують найближчим часом народження дитини. 6% - ще не визначилися. І тільки кожен десятий респондент (10%) заявив про плани народження дитини найближчим часом.

Чи планують респонденти найближчим часом народження дитини, %

Серед причин, з яких респонденти не погоджуються на народження дитини, більше половини вважають, що їм вже пізно (54%), кожен п'ятий респондент (22%) заявляє, що у нього вже є діти і їх достатньо . Ще 14% вважають, що зараз не дуже гарні соціальні умови для народження дитини, а 7% респондентів відзначили, що їм ще зарано заводити дітей.

Причини, з яких українці не погоджуються на народження дитини.

Серед основних причин скорочення чисельності населення за останні 10 років, близько двох третин респондентів (68%) назвали низький рівень життя більшості населення. Кожен четвертий респондент (24%) в числі таких називає збільшення рівня смертності і наслідок державної соціальної політики (24%), а кожен п'ятий (20%) - зниження значимості цінностей сім'ї серед молоді.

Причини скорочення чисельності населення України за останні 10 років, %

Найбільш поширеними в Україні є родини, в яких є або дві дитини (43%), або одна дитина (30%), лише 6% опитаних стверджують, що в їх сім'ях троє дітей і тільки 2% респондентів мають більше трьох дітей. Взагалі не мають дітей 19% українців.

У регіональному розрізі сім'ї з двома дітьми більш поширені на Заході України (50%), тоді як в Центрі і на Південному Сході таких сімей відповідно 40% і 41%. А сім'ї з однією дитиною більш характерні для Південного Сходу (34%) і Центру (32%) України, ніж для Західної України (20%). Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим.

Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

опитування демографія україна дослідження населення

Знак гривні
Знак гривні